9. Aydın Romatoloji Günleri

KONGRE TARİHİ
22 Kasım - 24 Kasım 2024

KONGRE ŞEHRİ
Selçuk, İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Korumar Ephesus Resort Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.aydinromatoloji.org
DAVET
Sayın Meslektaşlarım,

IX. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde 22-24 Kasım 2024 tarihleri arasında Selçuk-Korumar Ephesus Resort Otel’de düzenlenecektir. Sizleri güzel Aydın’ımızın güzide ve turistik ilçesi Kuşadası’nın bitişik komşusu Selçuk'ta yapılacak olan IX. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk ve gurur duymaktayız.

Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu'muzda prensip olarak her seferinde farklı bir hastalığı ana konsept olarak almayı ve her yönüyle o hastalık veya hastalık grubunu konuşmayı istiyoruz. Önceki yıllarda yaptığımız toplantılarda (1) Biyolojik tedaviler; (2) Romatologlar için Klinik İmmünoloji; (3) Sistemik Lupus Eritematozus; (4) Sistemik Skleroz; (5) FMF ve Sistemik Otoinflamatuar Hastalıklar; (6) Sistemik Vaskülitler; (7) Sjögren Sendromu ve son olarak da (8) Behçet Hastalığı konularını ayrıntılı olarak değerlendirdik. Bu yıl IX. Aydın Romatoloji Günlerinde, şimdiye kadar henüz konuşmadığımız ancak birçok toplantı, kongre ve sempozyumlarda tartışılan ve son yıllarda önemi ve tedavi seçenekleri giderek artan “Spondilartrit Grubu Hastalıkları” alanlarında söz sahibi değerli uzmanların sunumları ve kişisel deneyimleri ile her yönüyle konuşmak ve tartışmak istiyoruz. Ayrıca Spondilartritler ile ilişkili zor vakaları kendi aramızda tartışırken, hastalık tanı, tedavi ve takibinde kullanılan kılavuzları, skorlama ve görüntüleme yöntemlerini de gözden geçirmeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra diğer sistemik romatizmal hastalıkların güncel tedavi değerlendirmelerinin tartışıldığı oturumlara da yer verilecektir. Kasım sonu, ülkemizin genelinde soğuk bir hava ve kış mevsimi hakim iken, Kuşadası’nda hala güneşli ve sıcak havayı bulabileceğimiz aylardan biridir, fırsat buldukça güneşin bizi ısıtmasının ve deniz kenarında oturup birşeyler içerek sohbet etmenin zevkini alabilmemiz mümkündür. Bu nedenle Kasım ayında Kuşadası’nın zevkini hem bilimsel olarak hem de fırsat buldukça yapacağımız sohbetlerle birlikte sürdürmek istiyoruz ve IX. Aydın Romatoloji Günleri’nde sizlerle buluşacak olmanın sevinç ve heyecanını yaşamaktayız.

Paylaşacağınız bilgi ve deneyimlerinizle, bilimsel ve sosyal anlamda değerli katılımlarınızla zenginleşeceğinden emin olduğumuz IX. Aydın Romatoloji Günleri’nde sizleri Ege’nin güzelliği ve sıcaklığında buluşmak ümidiyle davet eder en iyi dileklerimizi sunarız.

Saygı ve sevgilerimizle.

​Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Taşkın Şentürk

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.