9. Ulusal Obezite Kongresi

KONGRE TARİHİ
22 Kasım - 25 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Swissotel Ankara

KONGRE WEB SİTESİ
www.obezitekongresi.org
DAVET
Değerli Katılımcılarımız,

Dokuzuncu “Ulusal Obezite Kongresi” 22-25 Kasım 2018 tarihinde Swiss Hotel Ankara’da yapılacaktır. Yirmibirinci yüzyılın en önemli epidemik hastalıklarından olan obezite ile mücadele büyük önem taşımaktadır. Halen küresel obezite salgını ile baş edilememektedir. Obezite ile mücadele eğitim ve bilim ışığında elde edilen bilgileri sağlık otoritelerine ve karar mercilerine doğru ve zamanında aktarılarak başarılabilecektir. Tip2 Diabetes Melilitus başta olmak üzere kalp-damar, solunum, kas iskelet sistemi hastalıkları, kanser ve psikolojik sorunlara zemin hazırlayan obezite ile mücadelede; sağlık otoriteleri, hekimler, diyetisyenler, sivil toplum kuruluşları ve medya birlikte hareket edebilmelidir.

Kongremizde “Hücreden Kliniğe” yaklaşım ile obezitenin etyopatogenezini açığa kavuşturmak için hiyerarşik bir inceleme tutumu benimsenecektir. Anne karnından başlamak üzere genetik, epigenetik ve moleküler mekanizmaları, iştah kontrolünün hücresel düzeydeki fizyolojisini, gastrointestinal sistem ve miktrobiyota ilişkisini, makro ve mikro besinler aritmetiğini, kas kitlesinin önemini, temel tıptan değerli akademisyenlerden ve ilgili konularda doktora yapmış değerli bilim insanlarından dinleyeceğiz. Etiyopatogeneze yönelik tedavide multidisipliner yaklaşımın önemi endokrinologlar, diyetisyenler, cerrahlar, spor hekimleri, genetik uzmanları ve psikiyatristler tarafından tartışılacaktır. Endokrin ve Metabolizma hastalıkları günümüz dünyasında sadece hasta sağlığı ile sınırlı kalmayıp ulusların ekonomilerini ve özel sektörlerdeki idari ve operasyonel kapasiteleri de etkileyen dolaylı görünen doğrudan bir etkendir. Bu neden ile yukarıda belirttiğimiz bütünleyici yaklaşım toplantımızın temel yapı taşlarından birini oluşturmaktadır.

Hızla ilerleyen çağımızın getirdiği teknolojik gelişmelerin neden olduğu sedanter yaşam, olumsuz beslenme koşullarının; obezite ile mücadelede nasıl avantaja çevrilebileceği ve farklı modern cihazlardan nasıl yararlanabileceğimiz konuları detaylı bir şekilde masaya yatırılacaktır.

Multidisipliner yaklaşım ile tedavilerimizde özeleştirilerimizi de yapabilmek, çözüm stratejilerini bütüncül bir yaklaşım ile belirleyebilmek için obezite ile ilgili son gelişmelerin detaylı olarak aktarılacağı, başkentimiz güzel Ankara’mızda ilk defa yapılacak kongremize sizlerin katkı ve katılımını beklemekteyiz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Nilgün Başkal
9. Ulusal Obezite Kongresi Başkanı

Prof. Dr. Volkan D. Yumuk
Türkiye Obezite Araştırma Derneği Başkanı

Prof. Dr. Neslihan Başçıl Tütüncü
9. Ulusal Obezite Genel Sekreteri

Prof. Dr. Ayşegül Atmaca
9. Ulusal Obezite Genel Sekreteri

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin