Hastalıklarda Güncel Nütrisyon Yaklaşımları Sempozyumu 3

KONGRE TARİHİ
01 Kasım - 02 Kasım 2019

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
SBÜ Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.gulhanehgnysempozyumu.com
DAVET
Değerli Sağlık Çalışanları,

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1-2 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz “Hastalıklarda Güncel Nütrisyon Yaklaşımları Sempozyumu,” nun üçüncüsünü sizlere duyurmanın ve davet etmenin sevincini ve heyecanını yaşıyoruz.

Ankara'da ve Ülkemizin çeşitli illerinde görev yapan diyetisyenler, hekimler, hemşireler ve eczacıların yanısıra, Beslenme ve Diyetetik Bölümlerinin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrenciler, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Hemşirelik öğrencilerinin katılımları ile gerçekleştireceğimiz sempozyuma sizleri davet etmekten onur duymaktayız.

Nütrisyon tedavisi, günümüzde hasta tedavisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Hastaneye yatan hastaların birçoğunda malnütrisyon farkedilemediğinden hasta tedavileri uzamakta, maliyetler artmakta ve bu durumdan ülke ekonomileri olumsuz olarak etkilenmektedir. Hastalıklarda güncel nütrisyon yaklaşımları sempozyumu ile; nütrisyon tedavisi uygulamalarının yaygınlaştırılması, sağlık çalışanlarının bu konudaki bilgi eksikliklerinin giderilmesi ve bilgilerin güncellenmesi hedeflenmiştir.

Sempozyumda, hastalıklarda güncel nütrisyon yaklaşımları kanıta dayalı bilgiler doğrultusunda gözden geçirilirken, tüm sağlık çalışanlarını biraraya getirerek multidisipliner çalışmanın önemine de dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda; mikrobiyata, malnütrisyon tanımındaki yeni kriterler, nütrisyonel tarama ve değerlendirme yöntemleri, yetişkin hastada gereksinimlerin hesaplanması, monitorizasyon, enteral nütrisyon, parenteral nütrisyon, solid organ transplantasyonunda, onkoloji hastalarında, pediyatrik hastalarda, pulmoner hastalıklarda, sarkopenide, nörolojik hastalıklarda ve perioperatif dönemde nütrisyon tedavilerinin ve güncel beslenme konularının tartışılacağı herbiri konularında deneyimli uzman konuşmacılann yer aldığı oturumlar planlanmıştır.

Sempozyuma katılım ücretsiz olacaktır, sempozyum web sitesinden 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren aktiflenecek olan kayıt butonundan kayıt olmanız yeterli olacaktır.

Kurumlara verilmek üzere talep edilecek davet yazıları toplantı sekreteryası aracılığı ile isteyen katılımcılara gönderilecektir.

Katılımlarınızla değer bulacak “Hastalıklarda Güncel Nütrisyon Yaklaşımları Sempozyumu-III” de birlikte olabilmek dileğiyle.

Saygılarımızla...
Sempozyum Düzenleme Kurulu

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.