İleri Yaşta Kronik Hastalıklarda İlaç Tedavisi Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
01 Mart 2018

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin Erel Amfisi

KONGRE WEB SİTESİ
www.geriatriilactedavi.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri "İleri Yaşta Kronik Hastalıklarda İlaç Tedavisi Sempozyumu" na davet etmekten onur duyarız.

Hekimlerimiz gittikçe artan bir şekilde geriatrik hastalarla karşılaşmaktadır.

Geriatrik hasta grubunda sistemlerde fizyolojik değişiklikler meydana gelmekte, bunun yanında eşlik eden hastalıklar da artmaktadır. Ayrıca; çoklu ilaç kullanımı, ilaç etkileşimleri ve fonksiyonel yetersizlikler de oldukça sıktır. Bu nedenlerden dolayı, yaşlılarda ilaç tedavisi seçimi ve dozlama özellikleri; genç erişkinden farklı olabilmektedir. Tedaviler düzenlenirken; geriatrik hastalarda, hedeflerin de değişebildiği unutulmamalıdır. Diğer yandan, hayatın her evresinde önemli olan ‘akılcı ilaç kullanımı’ geriatrinin temel konularından biridir.

Bu nedenlerden dolayı; Ege Geriatri Bilim Dalı olarak sempozyumumuzda; yaşlılarda sık karşılaşılan kronik hastalıklardaki ilaç tedavilerine ağırlık verdik. Çeşitli hastalıklar ile ilgili ilaç tedavilerini güncel kılavuzlar ışığında incelerken; yaşlılarda dikkat edilmesi gereken hususlar ve farklılıklar hakkında da farkındalık yaratmak istedik.

Sempozyumumuz; Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları AD, Geriatri Bilim Dalı tarafından 01 Mart 2018 tarihinde, İzmir’de, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Muhittin Erel Amfisi’nde gerçekleştirilecektir.

Siz değerli meslektaşlarımızın ve hocalarımızın katılımı ile anlamlı olacak olan sempozyumumuzda buluşmak ümidiyle, en iyi dileklerimizi ve saygılarımızı sunarız.

Prof. Dr. Z. Fulden Saraç – Uzm. Dr. Sumru Savaş

Sempozyum Başkanları

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin