KÖKEN Bütüncül ve Fonksiyonel Cinsel Sağlık Kongresi

KONGRE TARİHİ
24 Kasım - 27 Kasım 2022

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Pine Beach Resort Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
butunculvefonksiyonelcinselsaglik.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Bütüncül ve Fonksiyonel Cinsel Sağlık Derneği (KÖKEN), cinsellik alanında çalışmakta olan deneyimli hekimler, ruh sağlığı profesyonelleri (psikolog, pdr, sosyal hizmet uzmanı, aile danışmanı) sağlık çalışanları (fizyoterapist, hemşire ve ebeler), bütüncül ve fonksiyonel tıbba ve cinsel sağlık bilimine emek veren akademisyenler tarafından 2022 yılında kuruldu.

“Kasımda aşk başkadır” diyerek, 24-27 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da Pine Beach Resort & Club Belek Otel’de gerçekleştireceğimiz, “Köken Tıbbından Köken Sekse ve Köken Psikolojiye” temalı KÖKEN Bütüncül ve Fonksiyonel Cinsel Sağlık Kongresi’ne sizleri davet etmekten mutluluk ve onur duyarız.

Asırlar öncesinden günümüze miras kalan ve bugün dünyada halen kabul gören “köken tıbbı”, “köken psikoloji”, kamasutra ve taocu seks gibi “köken seksi”; bütüncül ve fonksiyonel seks uygulamaları, cinsel terapi, cinsel danışmanlık, seks koçluğu ve cinsel tedaviler için değerli kadim bilgi birikimleridir. KÖKEN olarak, “kişiye ve çifte özel, kanıta dayalı, etkin ve güvenilir” bütüncül ve fonksiyonel cinsel sağlık uygulamalarını geliştirmek ve multidisipliner yaklaşımı esas alan bu uygulamaları modern tıbbi seksolojiye entegre ederek, cinsel sağlık alanındaki klinik araştırma ve bilimsel çalışmaları teşvik etmek en büyük hedeflerimizden biridir.

Kongremizin, “MetaSeks”, “Bütüncül Seks”, “Fonksiyönel Seks”, “Bütüncül Psikoloji”, “Köken Psikoloji”, “Köken Aile Psikolojisi” kavramlarına, multi-disipliner yaklaşıma, jineseksolojik ve üroseksolojik tedavilere, birinci basamakta cinsel tedavilere, genital estetiğin cinsel yaşama olan etkilerine, cinsel eğitim ve seks eğitimine, genitopalvik ağrı ve penetrasyon bozukluğu (vajinismus ve disparoni), kadın orgazm bozukluğu, cinsel ilgi ve uyarılma bozukluğu, erektil disfonksiyon, erken boşalma, geç boşalma gibi tüm cinsel işlev bozukluklarına, cinsel sapkınlıklarla bağlantılı bozukluklara ve cinsel sapkınlıklara bütüncül ve fonksiyonel cinsel sağlık bakış açısını, felsefesini, ilkelerini ve uygulamalarını içeren, cinsel sağlığın korunması ve sürdürülmesinde bütüncül ve fonksiyonel cinsel sağlığın kritik rolüne, gebelik, doğum ve doğum sonrası döneme bütüncül bakış açısına, sağlıklı yaşama, beslenme ve cinsel sağlığı etkileyen tüm koşulların bütüncül ve disiplinler arası yaklaşımla ele alınmasına ilişkin temel bir saha uygulama rehberi olacağına inanıyoruz...

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.