Osteo Akademi 2023

KONGRE TARİHİ
12 Haziran - 14 Haziran 2023

KONGRE ŞEHRİ
Kapadokya, Nevşehir, Türkiye
KONGRE YERİ
Crowne Plaza Otel Kapadokya

KONGRE WEB SİTESİ
www.osteoakademi.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Osteoporoz Derneği tarafından düzenlenen; OSTEOAKADEMİ 2023 Sempozyumu’nun ana teması “Kas-İskelet Hastalıkları Önleme, Tanı ve Tedavilerindeki Stratejilere ve Seçeneklere Güncel Bakış” olarak belirlenmiştir. OSTEOAKADEMİ 2023 12-14 Haziran 2023 tarihlerinde Crowne Plaza Otel-Kapadokya’da gerçekleşecektir.

Sempozyumun içeriğinde gerek akademik çalışma ve araştırmalarda gerekse günlük hekimlik uygulamalarında sıklıkla karşılaşılan; “Osteoporozda karmaşık olgular-sorular ve yanıtlar, Kas iskelet ağrısında klinik yaklaşım nasıl olmalı? Nöropatik ağrıya klinik yaklaşımda yeni ne var? Sarkopenide güncelleme-tanım ve değerlendirme, COVID sonrası dönemin kas-iskelet sistemi boyutu, Osteoporoz tedavilerinde yenilikler, Fiziksel aktivite: ne kadarı çok? Düşmelerin öngörülmesi ve önlenmesi, Osteoporoz ve Osteoartritte yaşam kalitesi nasıl değerlendirilmeli? Osteoporoz ve Osteoartritte obezite ve kilo kaybı, D vitamini ile kas-iskelet sistemi hastalıkları ilişkisi, Osteoartrit tedavilerinde yenilikler, Osteoartritte PRP, kök hücre tedavileri, Osteoporozda kişiselleştirilmiş yönetim, Osteoartritte kişiselleştirilmiş yönetim, Osteoporozda sürekli veya aralıklı tedaviler, Osteoporotik kırık sonrası yaklaşım nasıl olmalı?” konularına yönelik bir program hazırlanmış, osteoporoz ve osteoartrit yanında ağrıya, yaşam kalitesinde olumsuz etkilenmelere ve iş gücü kaybına neden olan farklı kas iskelet sistemi sorunlarına da yer verilmiştir.

Osteoporoz, osteoartrit ve kas iskelet sistemi ağrıları konularındaki bilgilerimizi güncellemek amacı ile 3 günlük fiziki katılımlı bir akademi ile sizlerle bilgi paylaşımında bulunmayı planladığımız; konularında önde gelen isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı akademi sizlerin de katkıları ve destekleri ile gerçekleştirilecektir. Katılımcılar Osteoakademi 2023’e sözlü ve poster bildiri sunumları ile katılım sağlayabilirler.

Kapadokya, muhteşem doğası, eşsiz güzellikteki vadileri, peri bacaları, kayalara oyulmuş yerleşim yerleri, açık hava müzeleri ve yeraltı şehirleri ile tarih boyunca taş devrinden bu yana çok sayıda uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Tarihi ve sanatsal yapıları ile dikkat çekmekte olan bu bölgede, bilimsel ve sosyal açıdan yararlı ve keyifli bir ortamda siz değerli meslektaşlarımız ile birlikte olmaktan mutluluk ve onur duyacağız.

Akademi programının katılım ve katkılarınız ile zenginleşeceğine inanıyoruz.

Düzenleme Kurulu adına

Prof. Dr. Şansın TÜZÜN
Türkiye Osteoporoz Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Yeşim GÖKÇE KUTSAL
Osteoakademi 2023 Koordinatörü

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.