TuPA Uluslararası Proteomik Kongresi-5. Ulusal Proteomik Kongresi

KONGRE TARİHİ
13 Ekim - 14 Ekim 2023

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Hacettepe Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
proteomikdernegi.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri Ankara’da 13-14 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan TuPA Uluslararası Proteomik Kongresi // 5. Ulusal Proteomik Kongresi’ne davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Bilimsel program, hücre biyolojisi ve fonksiyonel proteomik, yapısal proteomik, post-translasyonel modifikasyon analizi, biyoinformatik, multi-omik yaklaşımlar, DNA hasarı onarım proteinlerinin çoklu analizi, hastalıklar ve klinik uygulamalar gibi alanlardaki güncel konuları işleyen geniş bir yelpazede hazırlanmaktadır.

Yüksek teknolojiye sahip çeşitli kütle spektrometrelerinin ileri seviyede biyoinformatik uygulamalarla birlikte kullanılması sayesinde son yıllarda proteomik analiz yaklaşımlarında çok büyük gelişmeler kaydedilmektedir.

Bu alanda yapılan çalışmalarda yüksek hassasiyet ve doğruluk değerlerinde biyolojik örnekler içerisindeki farklı biyomolekül gruplarının profillerinin belirlenebilmesinin yanı sıra, protein yapılarındaki çeşitli post-translasyonel modifikasyonların detaylı olarak karakterize edilebilmesi mümkün olmaktadır.

Bu alanda yapılan analizlerin birçok hastalığın erken evrelerde tayin edilmesini sağlayan biyobelirteçlerin belirlenmesinden biyomoleküler etkileşim mekanizmalarının aydınlatılmasına uzanan geniş bir aralıkta bilgiler sunması, günümüzde bu alana olan ilgiliyi en ileri düzeye taşımıştır.

Kongremizde yüksek prestijli davetli konuşmacıların yanı sıra, meslektaşlarımız bilimsel çalışmalarını sözlü ve poster oturumlarında sunma şansı bulacaktır. Programda bilimsel eğitim ve sosyal konuları işleyen başlıklar üzerinde de durulacak ve endüstri temsilcileri de son gelişmeleri sergi alanında bizlere sunacaktır. Ayrıca, ilgilenen katılımcılar için, teorik ve uygulamalı olarak planladığımız “Glikomik ve Glikoproteomik Analiz Kursu” da 12 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Proteomik Kongresi, Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye’nin Başkenti Ankara’da, Ülkemizin en büyük Üniversitelerinden biri olan Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecektir. Bu değerli kongre kapsamında sizlere proteomik alanında yüksek kaliteye sahip uluslararası ve ulusal çalışmaların sunumlarını içeren bilim resitalini sunmayı hedeflemekteyiz.

Değerli meslektaşlarım, Proteomik Derneği adına sizleri Uluslararası Proteomik Kongresi // 5. Ulusal Proteomik Kongresi’ne içtenlikle davet ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında Başkentimizde buluşmak dileğiyle…

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Bekir SALİH,
Kongre Başkanı
Uluslararası Proteomik Kongresi // 5. Ulusal Proteomik Kongresi

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.