Türk Nefroloji Derneği 18. Nefroloji Kış Okulu

KONGRE TARİHİ
27 Mart - 30 Mart 2019

KONGRE ŞEHRİ
Bafra, K.K.T.C.
KONGRE YERİ
Concorde Luxury Resort Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.nefrolojikisokulu.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Nefroloji Derneği 18. Nefroloji Kış Okulu’nu 27 - 30 Mart 2019 tarihleri arasında Concorde Luxury Resort Hotel, Bafra, K.K.T.C.’de düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Çok değerli çalışma arkadaşımız merhum Prof. Dr. Cengiz UTAŞ’ın önderliğinde başlatılan Nefroloji Kış Okulları, özellikle diyaliz ile ilgili en güncel bilgileri Türkiye genelindeki diyaliz ile uğraşan hekim kitlesine ulaştıran “Gerçek Eğitim Kursu” niteliğiyle derneğimizin eğitim alanındaki en önemli faaliyetlerinden birisini oluşturmaktadır. Ağırlıklı olarak hemodiyaliz ile ilgili temel konuların ele alındığı ve günlük pratikte sık karşılaşılan sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığı bu program ile 2002 yılından beri diyaliz ile uğraşan hekimlerin sürekli eğitimine önemli katkı sağlanmaktadır.

Nefroloji alanındaki eğitim gereksinimlerini daha etkin şekilde karşılamak ve katılımcıların toplantıdan daha fazla yararlanmalarını sağlamak için bu yıl Nefroloji Kış Okulu’nun kapsamı ve düzenlenme şeklinde önemli değişiklikler yapılmıştır. Toplantının kapsamı ve hedef kitlesi diyaliz dışı oturumlar dahil edilerek genişletilmiştir. Buna göre, 2019 yılı Nefroloji Kış Okulu’nda diyalizle ilgili konular ve diyaliz dışı konular olmak üzere iki paralel eğitim programı yürütülecek, bu şekilde diyaliz dışı konularda eğitim gereksinimi olan hekimlerin de toplantıya katılımları sağlanacaktır. Diğer önemli yenilik, eğitici merkezli eğitim etkinliklerinden öğrenen merkezli eğitim etkinliklerine geçilmesidir. Günlük okul programının sabah kuşağı klasik sunumlardan, öğleden sonra kuşağı ise olgu tartışması, sorun çözümleme, pratik uygulama gibi küçük gruplarla yürütülecek öğrenen merkezli interaktif eğitim etkinliklerinden oluşacaktır. Ayrıca, meslektaşlarımızın akademik yükselmeye yönelik gereksinimlerini karşılamak amacıyla bu yıl ilk kez olarak sözlü bildiri sunumları da programda yer alacaktır.

Nefroloji Kış Okulu’nda derneğimizin çalışma grupları ve siz değerli hekimlerin önerileri dikkate alınarak hazırlanan nefroloji ve diyaliz ile ilgili güncel ve tartışmalı konuları kapsayan zengin bir program, alanında en deneyimli öğretmenler tarafından sizlerle paylaşılacaktır. Özellikle yeni formatıyla diyaliz hekimleri, nefroloji yan dal araştırma görevlileri ve nefrologlar dahil her düzeydeki katılımcının beklentisini karşılayacağını umduğumuz Nefroloji Kış Okulu’nun, sizlerin yoğun katılımı ve aktif katkılarıyla değer kazanacağını ve gerçek bir okul olma şansını yakalayacağını düşünüyoruz.

Kış Okullarımıza bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğin artarak devamını bekliyor ve Türk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu adına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Kenan ATEŞ
Nefroloji Kış Okulu Müdürü

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.