Ulusal Sosyal Pediatri E-Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
26 Kasım - 27 Kasım 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.sosped2021.org
DAVET
Bu yıl 8. Ulusal Sosyal Pediatri Sempozyumu 26-27 Kasım 2021 tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirilecektir. Ulusal Sosyal Pediatri Sempozyumları iki yılda bir ülkemizin bir ilinde ve ilde çalışan meslektaşlarımızın katkıları ile belirli bir konu üzerinde yapılmaktadır. Bu yılki sempozyum Adıyaman’daki meslektaşlarımızın katkılarıyla, “Zor koşullarda yaşayan çocuklar; COVID-19 Pandemisinin çocuk sağlığına etkileri ve çözümleri” konusu temel alınarak düzenlenecektir.

Çocuklar, toplumların geleceği, ülkelerin umududur. Her çocuk en iyi koşullarda dünyaya gelmeyi, büyüme ve gelişmesinin desteklenmesi için en uygun ortamlarda yaşayarak erişkin olmayı hak eder. Bir çocuğun fiziksel ve ruhsal açıdan uygun gelişim basamaklarına ulaşabilmesi ancak anne ve çocuk sağlığının korunması ve geliştirilmesi ile mümkündür.

Gebelik döneminin öncesinden başlayarak anne ve baba adaylarının eğitilmesi, emzirmenin desteklenmesi, sağlıklı ve dengeli beslenme, duyarlı ve etkin anne babalık becerilerinin kazandırılması, etkin çocuk sağlığı izlemi ve aşı uygulamaları çocuk sağlığının geliştirilmesine en çok yarar sağlayan sağlık hizmetlerini oluşturmaktadır. COVID-19 Pandemisi nedeni ile çevrimiçi yapmak zorunda kaldığımız bu sempozyumda Pandeminin yanı sıra zor koşullarda yaşayan çocukların sorunları bu bağlamda ele alınacak, Pandeminin yarattığı olumsuz koşulların en aza indirilmesi konuları tartışılacaktır.

Sempozyumumuzda edineceğiniz deneyimlerin çocuk sağlığına katkılar sunmanıza vesile olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Gülbin Gökçay
Sosyal Pediatri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Doç. Dr. Habip Almiş
Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı,
Sosyal Pediatri Bilim Dalı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin