Uluslararası 5. Yoğun Bakım Enfeksiyonları Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
09 Ocak - 12 Ocak 2020

KONGRE ŞEHRİ
Trabzon, Türkiye
KONGRE YERİ
Radisson Blu Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.ybes2020.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Bir ilke imza atarak, birincisini 2002 yılında, ikincisini 2004 yılında Trabzon’da, üçüncüsünü 2007 yılında Kapadokya’da ve dördüncüsünü 2012 yılında Trabzon’da gerçekleştirmiş olduğumuz Ulusal Yoğun Bakım Enfeksiyonları Sempozyumu’nun beşincisini 9-12 Ocak 2020 tarihinde yine doğduğu yer ve ayda uluslararası olarak Trabzon’da düzenlemenin heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Ancak 8 yıl ara vermiş olduğumuz için de bir özür borçluyuz.

Yoğun bakım enfeksiyonları hastane enfeksiyonları içersinde en önemli yeri tutmakta ve giderek daha da önemli bir sorun haline gelmektedir. Zaman içinde yoğun bakım ünitesi sayılarındaki artış, alt yapı ve personel eksikliği gibi pek çok sorunun yanı sıra giderek artan antibiyotik direnci yoğun bakım enfeksiyonları ile mücadeleyi daha da zorlaştırmaktadır. Yoğun Bakım enfeksiyonları, yoğun bakımda hasta takip eden her uzmanlık alanını yakından ilgilendirmektedir. Yoğun bakım enfeksiyonlarının ayrı bir platformda tartışılacak kadar büyük bir sorun olduğunu daha 2002 yılında görmüş olmak da bilim adına bize ayrı bir mutluluk vermektedir.

Multidisipliner anlayışın ve güncelliğin ön planda tutulduğu Yoğun Bakım Enfeksiyonları Sempozyumunun bu yılki ana başlıkları arasında yoğun bakım hastasında akılcı ilaç kullanımı, antimikrobiyal tedavi yönetimi ve antimikrobiyal direnç sorunu, sorunlu hastalar, kateter enfeksiyonları, mekanik ventilasyon ilişkili enfeksiyonlar, riskli hastalar, yoğun bakımda hasta güvenliği ve yoğun bakım ünitelerinde enfeksiyon kontrol önlemleri tartışılacak konu başlıklarından bazıları olup ilgili farklı konu önerilerinizi de beklemekteyiz.

Sempozyum öncesi düzenlenecek kursta ise yoğun bakım hemşireleri ve yoğun bakım teknisyenlerine uygulamalı eğitim verilecektir.

Düzenleme Kurulu adına hedefimiz bu sempozyumun da daha önce gerçekleştirilenler kadar başarılı ve yararlı geçmesidir.

Sizlerin katkıları ile gerçekleştireceğimiz 5. Yoğun Bakım Enfeksiyonları Sempozyumunda Trabzon’da görüşmek dileği ile saygılar sunarım.

Düzenleme Kurulu Adına
Prof. Dr. İftihar KÖKSAL
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin