Uluslararası Güvenlik Kongresi 2021-İstihbarat ve Güvenlik

KONGRE TARİHİ
23 Eylül - 25 Eylül 2021

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
jsga.edu.tr/ukongre
DAVET
Güvenliği sağlamanın önemli araçlarından birisi olmasının yanında günlük hayatın dahi bir parçası haline gelen istihbarat, içinde bulunduğumuz dönemde şahit olduğumuz teknolojik gelişmeler ile ekonomik, sosyal, toplumsal ve kültürel değişimler nedeniyle her alana nüfuz ederek önemini artırmaktadır. İstihbarata yönelen bu ilgi onun kapsamını ve boyutlarını değiştirdiği gibi, istihbari bilgiye ihtiyaç duyan aktörlerin de çeşitlenmesine neden olmuştur. Özellikle iletişim ve ulaşım alanlarında yaşanan baş döndürücü gelişmeler ve çatışmaların sınır aşan karakteri ile ekonomik rekabetin küresel bir hale gelmesi, geleneksel olarak devletlerin işi gibi görülen istihbarat alanına devlet altı grupların, uluslararası örgütlerin ve ticari şirketlerin ilgi duymasına yol açmıştır.

İstihbarat alanına gösterilen bu ilgi akademik çalışmalara da yansımış; öncesinde sadece saha tecrübelerinin aktarıldığı anı kitaplarının mevcut olduğu bu alanla ilgili birçok ülkenin yükseköğretim kurumlarında lisans dersi açılmış ve lisansüstü eğitim programları oluşturulmuş, akademik toplantı ve faaliyetler düzenlenmiş, bilimsel yayınlar kaleme alınmıştır. Güvenlik alanında duyulan bilgi ihtiyacının çeşitlenmesi ve akademik çalışmaların artmasının kaçınılmaz olarak istihbarat alanının bilimsel altyapısının gelişmesine ve bir disiplin haline gelmesine yol açabileceği değerlendirilmektedir.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin