Uluslararası Katılımlı 24. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi-ULIBTK24

KONGRE TARİHİ
06 Eylül - 08 Eylül 2023

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Patalya Thermal Resort Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
ulibtk2023.baskent.edu.tr
DAVET
Sayın Meslektaşlarım

Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi 1977 yılından beri 2 yılda bir Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği (TIBTD) ile Üniversiteler işbirliği ile yapılmaktadır. Uluslararası Katılımlı 24. Isı Bilim ve Tekniği Konferansı(ULIBTK’24) Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği ve Başkent Üniversitesi işbirliği ile 06-08 Eylül 2023 tarihinde Cumhuriyetimizin 100. Yılında Başkent Ankara’da Başkent Üniversitesinde düzenlenecektir. Isı Bilimi ve Tekniği Kongreleri (ULIBTK) başlangıçta ulusal son iki dönem uluslararası katılımlı hibrit (yerinde /çevrimiçi) olarak başarılı bir şekilde yapılmıştır. Uluslararası Katılımlı 24. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi, ULIBTK’24, yerinde(canlı) olarak düzenlenecektir.

Kongremizin amacı bilim insanlarını ve araştırmacıları bir araya getirerek, ısı bilimi ve tekniği konularında yenilikçi ve ileri mühendislik uygulamaları hakkında bilim insanlarının ortaya koymuş olduğu en son araştırma sonuçlarının paylaşıldığı uygun bir platform oluşturmaktır. Kongremizde enerjinin oluşumu, dönüşümü ve kullanımı ile çevresel etkileri, yeşil ve sürdürülebilir enerji sistemleri, enerji verimliliğinin geliştirilmesi, düşük maliyetli ve çevre dostu ısıl sistemler ele alınacaktır. Kongre kapsamında ısıl sistemler üzerine yeni ve özgün araştırma ve geliştirme çalışmaları ile alternatif enerji teknolojilerinin uygulamaları, enerjide yapay zeka ve mikro-nano boyuttaki uygulamalar da yer alacaktır. Isı bilimi ve tekniği konularında üniversitelerimizde ve diğer araştırma kurumlarında yapılan bilimsel çalışmalardan sanayicilerimizi haberdar ederek, araştırma sonuçlarını ve teknolojik gelişmeleri paylaşmak istiyoruz.

Bilim adamlarımızı, kamu ve özel sektördeki araştırmacıları ve sanayicilerimizi bir araya getirerek iletişimi sağlamak, ve ortak projeler üretilmesine katkıda bulunmak amacıyla tüm araştırmacıları ve uygulayıcıları Uluslararası Katılımlı 24. Isı Bilimi ve Tekniği Kongremize Cumhuriyetimizin 100. yılında Başkent’e Başkent Üniversitesi Patalya Thermal Resort Hotel, Kızılcahamam, Ankara’ya bekliyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Tahir YAVUZ
ULIBTK 2023 Düzenleme
Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.