Uluslararası Sağlık Toplum ve Kültür Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
07 Mart - 10 Mart 2019

KONGRE ŞEHRİ
Amasya, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
saglikkultur.amasya.edu.tr
DAVET
“Sağlık, Toplum ve Kültür” Sempozyumu

Dünya Sağlık Örgütü(WHO)’ne göre sağlık; sadece hastalıklardan ve mikroplardan korunma değil, bir bütün olarak bedenen, ruhen ve sosyal açıdan tam bir iyilik durumu olarak tanımlanmıştır. İnsanın yaşamı ve toplumların sürdürülebilirliğinin esas konularından biri olan sağlık, hemen hemen her bilim dalının çalışma konusudur. Sağlık, insanlık tarihinin her döneminde çeşitli açılardan irdelenen, irdelenmeye de devam edilecek yaşamsal bir alandır. Sağlık; fizyolojik, biyolojik bir süreç olmakla birlikte aynı zamanda sosyal ve kültürel bir olgudur. Bu nedenle sağlık konusu insandan, toplumdan ve kültürden ayrı düşünülmemesi gerekmektedir.

Göçler, savaşlar ya da sağlık turizmi gibi nedenlerle farklı kültürlerden, inançlardan insanların doğdukları coğrafyalardan farklı bir yerlerde sağlık hizmetlerinden yararlandığı gerçeğinden yola çıkarak, farklı ırk, inanç, ve kültürlerden olan hastalarla kurulan iletişim alanlarına katkı sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

Uluslararası Sağlık, Toplum ve Kültür Sempozyumu, sağlık olgusunu kültürel boyutlarıyla ele almayı amaçlamaktadır. Sempozyumda dünyadaki tüm insanları ilgilendiren “sağlık gerçeği” konuşulacaktır. Böylelikle tarihin her döneminde her insanı ilgilendiren sağlık hadisesine bütünlüklü yaklaşabilme, kültürel inanışları ve çalışmaları sağlık hizmetini sunarken kullanabilme, sağlık alanında iletişimi geliştirmeye katkılarda bulunacağımızı düşünmekteyiz.

Sağlık olgusu istatistik, tıp, tarih, doğa bilimleri, felsefe, din, sosyoloji, hukuk, edebiyat, psikoloji, sağlık eğitimi ve antropoloji disiplinlerinin inceleme zemininde ele alınacaktır.

"Uluslararası Sağlık, Toplum ve Kültür" Sempozyumu 07-10 Mart 2019 tarihleri arasında Amasya’da gerçekleştirilecektir. Sempozyum dili Türkçe ve İngilizcedir.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin