1. Ulusal Cerrahi Onkoloji Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
15 Şubat - 16 Şubat 2019

KONGRE ŞEHRİ
Adana, Türkiye
KONGRE YERİ
Hilton Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.cerrahionkoloji2019.org
DAVET
Değerli meslektaşlarımız,

Cerrahi Onkoloji Derneği olarak 15-16 Şubat 2019 tarihlerinde Cerrahi Onkoloji Sempozyumunu Cerrahi Onkoloji Derneği’nin kurucusu ve Türkiye’de cerrahi onkoloji eğitimini başlatan Prof. Dr. Abdulmuttalip Ünal anısına Adana Hilton Oteli’nde gerçekleştireceğiz.

Son yıllarda kanser hizmetleri hızlı bir şekilde artmakta ve bu gelişime ayak uydurabilecek yeni cerrahi alt grupları oluşmaktadır. Artık cerrahlar sadece kanseri ameliyat eden kişiler değil aynı zamanda çoklu tedavi uygulayan ekibin ( radyoterapi, hedefe yönelik tedaviler, kemoterapi) de içine dahil olmuşlardır. Cerrahi onkologlar kanser konusunda multidisipliner bakış açısına sahip olmalıdırlar.

Kanser biyolojisi, tanısı, medikal ve cerrahi tedavisi ve korunma konularındaki bilgilerde hızlı değişimler olduğunu biliyoruz. Ülkemizde cerrahi onkologların, genel cerrahların, tıbbi onkolog ve radyasyon onkologlarının bu yeni gelişimleri öğrenmek için büyük bir arzu duyduklarının farkındayız. Bu nedenle katılımcıların vaka üzerinden deneyimli konuşmacılarla yapacağı interaktif oturumlar sayesinde kafalarındaki soruları bir nebze olsun azaltmayı hedefleyen doyurucu bir bilimsel program oluşturduk.

Derneğimizin kuruluşunun 27. yılına ESSO’ya afiliasyonumuzu gerçekleştirmenin gururu ile girmekteyiz. Geçen yıllar içerisinde Türkiye’deki cerrahi onkolog sayısının artması bizleri artık daha sık ortak platform oluşturmamız konusunda itici bir güç oluşturmuştur.

Portakal çiçeği kokulu eşsiz şehrimiz Adana’da sizlerle buluşmak, tanışmak, bilimsel tartışmalarda bulunmaktan mutluluk ve onur duyacağız.

Dr. Ali Ekrem ÜNAL
Cerrahi Onkoloji Derneği Başkanı

Dr. Cem Kaan PARSAK
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.