1. Ulusal Çocuk Beslenme Kongresi-ÇOBES

KONGRE TARİHİ
22 Ekim - 25 Ekim 2020

KONGRE ŞEHRİ
Gaziantep, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.cobes2020.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Birinci Ulusal Çocuk Beslenme Kongresi (ÇOBES), Çocuk Beslenme ve Metabolizma Derneği önderliğinde 22-25 Ekim 2020 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecektir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan beslenme – sağlık ilişkisinin irdelenmesini hedefleyen yaklaşımımız doğrultusunda “Sağlıkta ve Hastalıkta Çocuk Beslenmesi” kongrenin ana teması olarak belirlenmiştir. Bu kongrede, ilk defa katılımcılara beslenmeye yönelik bütüncül bir bakış açısı sunulması hedeflenmiştir: hem zamansal (prenatal dönemden ergenliğe), hem içerik olarak (sağlıklı çocuktan (büyüyen, spor yapan, sınava giren) - hasta çocuğa (kronik hastalığı, beslenme bozukluğu, vitamin-mineral eksikliği olan çocuk)). Beslenme kökenli hastalıklar (neden veya tedavi yöntemi olarak beslenme), önlenmeleri, sağlıklı beslenme kültürü oluşturulması konularında bilgi paylaşımı öngörülmüştür. Bugün beslenmenin, en hızlı gelişen, yaşam kalitesini ve süresini etkileyen bilim dallarından biri olarak hayatımızın bir parçası olması nedeni ile fonksiyonel besinler, “circadian” beslenme, kanıta dayalı beslenme, “nutrigenomics”, beslenme ve “IQ” ve ''beslenme ve final boy'' gibi güncel konuların da işlenmesi planlanmıştır. Ayrıca ülkemizde çocuk beslenmesi rehberi oluşturulmasına yönelik çalışma başlatılması hedeflenmektedir.

Bir gastronomi merkezi olan Gaziantep’te gerçekleştireceğimiz kongre aracılığı ile bir taraftan bölgenin tarihsel, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetme olanağı bulacağınıza, diğer taraftan da “Sağlıkta ve Hastalıkta Çocuk Beslenmesi”nde güncel bir bakış açısı kazanacağınıza içtenlikle inanmaktayız.

Ülkemizde ilk kez bir kongre içindeki başlıklardan biri olarak değil de, düzenlenme amacı sadece çocuk beslenmesi olan kongremiz ''ÇOBES'de'', güncel bilgiler ışığında işlenecek konuları ve deneyimlerimizi paylaşarak çocuklarımızı daha sağlıklı yarınlara taşımak için, siz çocuk hekimlerimizi, tüm çocuk branşlarındaki yandal uzmanlarımızı, aile hekimlerimizi ve diyet uzmanlarımızı, yani çocuk beslenmesine gönül veren tüm hekim ve diyetisyenleri kongremize davet etmenin onur ve mutluluğu yaşıyor ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Turgay Coşkun

Çocuk Beslenme ve Metabolizma Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin