1. Ulusal İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü Lisansüstü Araştırmalar Kongresi

KONGRE TARİHİ
20 Mayıs - 21 Mayıs 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
iletisimveinternetkongresi.ticaret.edu.tr
DAVET
I. Ulusal İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü Lisansüstü Araştırmalar Kongresi, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde 2019 yılında kurulan ve 2020 yılında faaliyete geçen İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü tarafından düzenlenmektedir.

İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü’nün amacı; ülkemizde İletişim Bilimi ve İnternet araştırmalarında eksikliği belirlenen yeni teorik perspektiflerin ve araştırma metodolojisinin geliştirilmesi, disiplinlerarası araştırma formlarının ortaya konulması ve bilginin üretiminin geliştirilerek, uygulanmasıdır. İletişim biliminin araştırma alanları; real ve dijital kamusal ve kişilerarası iletişimin sosyal, kültürel ve sosyo-psikolojik koşullarına ve sonuçlarına odaklıdır. Bu çerçevede, toplumsal ve kültürel koşulların yanında ekonomik, politik, sosyo-psikolojik ve hukuki süreçler de teori üretmenin ve ampirik araştırma yapmanın önemli öğeleri olarak ön planda yer almaktadır. Bu nedenle “İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü” nde araştırmalar, disiplinlerarası bir perspektifle, iletişim ve medya teknolojisi alanlarındaki yeniliğe ve gelişmeye açık bir yapısı içinde ve incelemelerin odak merkezine, toplumsal ve bireysel iletişim süreçleri, İnternet ve medya yerleştirilerek gerçekleştirilmektedir. Enstitü’nün araştırma alanları ağırlıklı olarak; uluslararası ve karşılaştırmalı iletişim, kurumsal ve kamu iletişim yönetimi, internet araştırmaları, dijital iletişim ve dijital medya incelemeleridir.

Enstitü yapısı içinde; Medya ve İletişim Çalışmaları Doktora Programı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Doktora Programı, Medya ve İletişim Çalışmaları Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programları, Kurumsal İletişim Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programları, Sinema Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programları yer almaktadır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin