1. Uluslararası Avrasya Sosyal Pediatri Kongresi

KONGRE TARİHİ
28 Kasım - 01 Aralık 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Dedeman Bostancı Otel ve Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.sosped2018.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Sosyal Pediatri Derneğimizin düzenlediği 1. Uluslararası Avrasya Sosyal Pediatri Kongremizi, 28 Kasım – 01 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul’da, Dedeman Bostancı Otel ve Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğiz.

Tüm dünyada sağlık alanında yapılan yatırımlarda birey ve topluma en yüksek getirinin anne ve çocuk sağlığının korunması ve geliştirilmesine yönelik yapılanlardan elde edildiği bilinmektedir.

Tüm dünyada her 3 çocuktan biri özellikle erken çocukluk döneminde yoksulluk, kötü beslenme, yetersiz uyaran ve bakım sonucu fiziksel, bilişsel, psikolojik ve/veya sosyal duygusal potansiyellerine ulaşamamakta, bu durum tüm yaşantılarının olumsuz yönde etkilenmesiyle sonuçlanmaktadır.

Özellikle yaşamın ilk 3 yılında çocukların fiziksel, bilişsel, dil ve sosyal-duygusal gelişimlerinin desteklenmesinin tüm yaşamları boyunca hem bireysel, hem toplumsal çok önemli kazanımları olmaktadır.

Gebelik döneminden başlayarak çocukluk dönemi boyunca beslenmenin iyileştirilmesi, emzirmenin desteklenmesi, anne ruh sağlığının korunması ve iyileştirilmesi, duyarlı ve etkin anne babalık becerilerinin geliştirilmesi, çocuk ruh sağlığının korunması, çocuklarda duygusal- davranışsal sorunların önlenmesi, engellenebilir hastalıklardan bağışıklama yoluyla korunma çocuk sağlığının geliştirilmesine en çok yarar sağlayan sağlık hizmetlerini oluşturur.

Biz de bu kongrede konuları beslenme, gelişim ve bağışıklama olmak üzere üç ana başlıkta toplamayı, sizlerle bu alanlarda yapılan güncel, kanıta dayalı uygulamaları paylaşmayı ve tartışmayı amaçladık. Kongrelerimizde çok talep gören Çocuk sağlığı izlemi, Bağışıklama ve Pediatrik Epidemiyoloji kurslarımızın yanı sıra çocuklarda sağlıklı uyku alışkanlıklarının geliştirilmesi, davranışsal uyku sorunlarının önlenmesi ve yönetimine yönelik dördüncü bir kurs planladık.

Uluslararası konuşmacılarımızın da bulunacağı kongremize farklı disiplinlerden çocuk ve ailelerle çalışan tüm sağlık çalışanlarının katılımlarını bekliyor ve kongremizde edineceğiniz deneyimlerin çalışmalarınıza katkıda bulunmasını diliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Perran Boran
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Gülbin Gökçay
Sosyal Pediatri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin