10. Cerrahi Araştırma Kongresi

KONGRE TARİHİ
13 Aralık - 15 Aralık 2019

KONGRE ŞEHRİ
Malatya, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.cak2019.org
DAVET
Sayın meslektaşım,

Türk Cerrahi Derneğ'i (TCD) üyelerinin uzmanlık alanlarındaki haklarının korunması ve geliştirilmesi, mesleki gelişimlerine katkıda bulunulması, genel cerrahi alanında toplum yararının gözetilmesi ve topluma sunulan sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi amaçlarını gerçekleştirmek üzere çalışmaktadır. Bu bağlamda sürekli tıp eğitimi (STE] etkinlikleri başta kongreler olmak üzere en çok önem verdiğimiz çalışma alanımızdır. Bildiğiniz gibi derneğimizin sürekli yaptığı ulusal kongrelerden biri Cerrahi Araştırma Kongresi'dir.

Dünyada son yıllarda temel bilimler ile klinik bilimleri, tıp kökenli bilim insanları ile diğer alanlardaki bilim insanlarını, araştırmacı ile ürün üretimini birbirine yaklaştırmayı hedefleyen tarzdaki araştırmalar ağırlık kazanmıştır. Tedavi hizmeti yürüten klinik birimler artık temel tıp birimleri ve bilimin diğer alanlarıyla daha çok ortak çalışmalar yaparak problemleri çözmeyi hedeflemektedir.

Türk Cerrahi Derneği tarafından 13-15 Aralık 2019 tarihleri arasında Malatya İnönü Üniversitesi' nde düzenlenecek olan 10. Cerrahi Araştırma Kongresi' ne, düzenleme kurulu adına sizleri davet etmekten büyük kıvanç duyarız.

Derneğimiz tarafından 2 yılda bir düzenlenen ve geleneksel hale gelen bu kongrede cerrahi alanındaki bilimsel gelişmeler multidisipliner bir bakış açısıyla konunun uzmanları ve araştırmacılar tarafından sunulacaktır. Kongremizde deneysel ve klinik araştırma projelerinin planlanması finansal kaynak sağlanması, yürütülmesi ve değerlendirilmesi ile ilgili eğitim toplantıları ve kurslar düzenlenecektir. Bu çerçevede ülkemizde yapılan cerrahi araştırmaların ulusal ve uluslararası arenada daha fazla duyurulması ve çalışmaların artırılması hedeflenmektedir. Buna ek olarak kogremizde sunulan cerrahi alanında yapılan özgün klinik ve deneysel çalışmalar Türk Cerrahi Derneği tarafından ödüllendirilecektir.

Araştırmaya gönül vermiş deneyimli mesteklaşlarımızın yanında genç bilim insanlarını 10. Cerrahi Araştırma Kongresi ne bekliyoruz.

Saygılarımzla,

Prof. Dr. Tolga ŞAHİN
Kongre Sekreteri

Prof. Dr. Sezai YILMAZ
Kongre Başkanı

Prof. Dr. ​Seher DEMİRER​
Türk Cerrahi Derneği Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.