11. Cerrahi Araştırma Kongresi

KONGRE TARİHİ
15 Aralık - 17 Aralık 2023

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Sheraton Ankara Hotel and Convention Center

KONGRE WEB SİTESİ
www.cak2023.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Cerrahi Derneği tarafından 15-17 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılması planlanan 11. Cerrahi Araştırma Kongresi Sheraton Ankara Otel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Öncellikle bu değerli görevi bana veren Derneğimizin Başkanına ve Yönetim Kuruluna teşekkür etmek istiyorum. Bilindiği gibi Covid pandemisi nedeni ile 2021 yılında yapılması planlanan Cerrahi Araştırma Kongresi ertelenmek zorunda kalınmıştı. Bu iki yıllık gecikme bizleri Cerrahi araştırma alanında daha çok motive ettiği kanaatindeyim. Ankara’daki bu kongremizde bilgiye daha aç ve yeniliğe daha istekli olarak tüm cerrahi camiasının tekrar bir araya gelecek olmasından duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Türk Cerrahi topluluğundan alacağımız destek ve pozitif enerji daha güçlü olmamızı da sağlayacağını bilmekteyim.

Kongremizin önceki yıllarda ulaşılmış olan bilimsel düzeyin sürdürebilmesi için bilim çağı ile uyumlu yenilikçi araştırma odaklı ve teknolojik gelişimleri kapsayan başarılı bir kongre düzenlemek için büyük bir heyecan ile çalışmaktayız. Cerrahi camiası olarak araştırma ve geliştirme alanında daima ön planda olduğumuz bilinci içerisinde kongremizde bilimsel yenilikçi teorik sunumların yanında kurslar, paneller ve araştırma sunularının yapılmasını planlamaktayız. Bu bağlamda tüm cerrah meslektaşlarımızın bize her aşamada desteklemesini arzu ediyoruz.
Türk Cerrahi Derneğinin 11. Cerrahi Araştırma Kongresi dahilinde hayvan deney modelleme kursu, diyabetik ayak yönetim kursu, bilimsel yayıncılık kursu, cerrahi hastada nutrisyon kursu ve biyoistatistik kursu ile araştırmacının temel ihtiyaçlarına katkıda bulunmayı planlamaktayız. Konferans ve panellerimizde yenilikçi yöntem ve teknolojik gelişimler ile uyumlu sunumların yapılmasını arzu etmekteyiz. Bunun yanında seçkin sözlü sunu ve poster bildirilere önem vermekteyiz ve siz değerli araştırmacıların çalışmalarını beklemekteyiz.

Cumhuriyetimizin 100.yılında yapılacak olan kongremizin Atatürk ilke ve prensipleri doğrultusunda daima ileriye gitmeyi hedeflemiş çağdaş bir anlayış içinde olmasını canı gönülden istemekteyiz. Genç meslektaşlarımıza yol gösterici, araştırmaya özendirici ve yenilikçi bir kongre olması ana koşullarımız arasındadır. Gelecek için teknolojik hedefler koyabilen, araştırma ve geliştirmeye gerekli önemi veren bir vizyona kısıtlı da olsa katkıda bulanabilmeyi temenni ediyoruz.

Tüm bu istek ve sabırsızlıkla tüm meslektaşlarımızı 15-17 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılması planlanan 11. Cerrahi Araştırma Kongresinde aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı bildirmek isteriz.
Saygılarımızla,

Prof. Dr. Mehmet Ali GÜLÇELİK
11. Cerrahi Araştırma Kongresi Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.