11. Ulusal Tromboz, Hemostaz ve Anjioloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
30 Mart - 31 Mart 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Radisson Blu Şişli

KONGRE WEB SİTESİ
www.thad.org.tr
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Hemostaz ve Tromboz konularının Hematolojinin temel noktalarından biri olduğunu biliyoruz. Tromboz, Hemostaz ve Anjioloji Derneği (THAD) Prof. Dr. Orhan Ulutin hocamızın kurduğu, daha sonra başkanlığı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir tarafından sürdürülen ve alanında aktivite gösteren en kapsamlı STK’dır.

Derneğimiz alanında multi-disipliner bir çalışma çizgisini benimsemiş ve sadece klinik değil temel tıp ve laboratuvar alanını da kapsama alanına almıştır. Hematoloji dışındaki ilgi alanları Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Kalp-Damar Cerrahisi, Nöroloji, Biyokimya ve Genetiktir.

THAD; 2018 yılı bahar aylarında 11. Ulusal Hemostaz ve Tromboz Kongresini düzenleyecektir. Bu kongreye ilgili alanlardan 200 uzman hekimin katılması beklenmektedir. Kongre 30-31 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul’da Radisson Blu Şişli Hotel’inde yapılacaktır.

Bu kongredeki temamız 3 farklı alana ayrılmıştır.

Hemostaz / Kanama Hastalıkları: Hemofili tedavisi ön planda işlenecek olup Von Willebrand Hastalığı ve ITP de işlenecektir.

Tromboz: Yeni oral anti-Koagulan tedaviler ve Trombotik aciller ön planla yer alacaktır. Kongrenin ilk günü “Herkes için Hemostaz Kursu” düzenlenecektir.

Laboratuvar: Kongre içinde “Uygulamalı Hemostaz Laboratuvarı Çalıştayı” yapılacaktır. Burada klinisyenler istedikleri hemostaz testlerinin (PZ, APTZ, FVIII, PC, AT vb) nasıl yapıldığını gözleme fırsatı bulacaklardır.

Yönetim Kurulumuz kendi alanında fikir lideri olan çok değerli bilim insanlarından oluşmaktadır ve hemostaz-tromboz alanındaki çalışmaların ülke genelinde yaygınlaşması için çaba harcamaktadırlar. Bu nedenle sizleri kongremizde aramızda görmek bizleri mutlu edecektir. Vereceğiniz bilimsel katkılar için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

THAD Yönetim Kurulu Adına
Prof. Dr. Kaan Kavaklı
Tromboz, Hemostaz ve Anjioloji Dernek Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin