13. Sebze Tarımı Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
21 Eylül - 23 Eylül 2022

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.sebzetarimi2022.com
DAVET
Değerli Sebzecilik Ailesi,

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü olarak Ege’nin İncisi İZMİR’de 2021 yılı Eylül ayında yapılması planlanan fakat COVID-19 pandemisi nedeniyle ertelenen XIII. Sebze Tarımı Sempozyumu’nun 21-23 Eylül 2022 tarihlerinde yüz yüze düzenleneceğini duyurmaktan ve sizleri İZMİR’e davet etmekten büyük onur duyuyoruz.

Ülkemiz toplam sebze üretim miktarı bakımından dünya ülkeleri arasında ilk 5 ülke içerisinde yer almaktadır. Bu başarıda farklı iklim yapısında değişik türlerin yetiştiriciliğine imkan sağlayan ülkemiz coğrafik yapısı yanında modern yetiştirme tekniklerinin uygulanması, yeni çeşitlerin üretim programına alınmasının elbette ki payı vardır. Ancak bu başarıda sebze yetiştirme ve ıslahı dalında araştırma yapan, proje yürüten bilim insanlarının katkısı da oldukça büyüktür. Bu bağlamda ilki 1996 yılında Şanlıurfa’da düzenlenerek başlatılan ve ülkemizde “SEBZECİLİK” konusunda yapılan araştırma sonuçlarının değerlendirildiği “SEBZECİLİK SEMPOZYUMU”nun XIII. buluşması kapsamında Sebze Yetiştirme ve Islahı ile Örtüaltı Yetiştiriciliği alanında, sebzeler ile ilgili çalışma yapan diğer bilim dallarındaki bilim insanlarının ve sektör çalışanlarının bir araya getirilmesi, sebzecilik konusunda yapılan bilimsel araştırma sonuçlarının paylaşılması, yeni teknolojilerin tartışılması, geleceğe yönelik yeni işbirlikleri ve ortak çalışmalara zemin hazırlama fırsatlarının oluşturulması amaçlanmaktadır. Ayrıca özel sektör temsilcileri ile araştırmacılar arasında iletişim kurulması, üniversite-sanayi işbirliklerinin oluşturulması ve araştırma projelerine zemin hazırlanması sempozyumumuz hedefleri arasında yer almaktadır...

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2023 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.