15. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi-UKMK15

KONGRE TARİHİ
04 Eylül - 07 Eylül 2023

KONGRE ŞEHRİ
Çanakkale, Türkiye
KONGRE YERİ
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
ukmk.org.tr
DAVET
Değerli Bilim İnsanları, Sektör Temsilcileri ve Farklı Kurumların Çalışanları;

Dünya’da Kimya Mühendisliğinin gelişimi 1800’lü yıllara dayanır. Sanayi Devrimi’nin yaşandığı yıllarda; insan hayatının gereksinimlerini karşılamak üzere pek çok ürünün yüksek miktarlarda üretilmesi için birçok kimyasal işleme ihtiyaç duyulmuştur. Katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi için büyük ölçekli tesislerin kurulması ve farklı bilim ve teknoloji Kimya Mühendisliği mesleğinin bugünkü konumunu almasına neden olmuştur. Ülkemizin gelecekte ekonomik olarak diğer ülkelerle rekabet edebilirliği, Kimya Mühendisliğinin çalışma alanları olan stratejik öneme sahip sektörlerde yetişmiş işgücüne sahip olmasıyla doğrudan ilgilidir. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi (UKMK), birçok farklı bilim dalında bilimsel araştırmaların ve endüstriyel gelişmelerin paylaşıldığı akademisyen, araştırmacı ve sanayicilerin katıldığı ülkemizde düzenlenen en önemli platformlardan biridir. 15. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi 4-7 Eylül 2023 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Çanakkale, M.Ö. 3000 yılından beri yerleşim alanı niteliğini korumuştur. Gerek doğası gerek tarihi ile Çanakkale şehri görülecek, yaşanacak, yâd edilecek ve hayran kalınacak bir yerdir. Bu şehirde kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülmüş bağımsızlık mücadelesi ruhu her an hissedilmektedir. Siz değerli meslektaşlarımızı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Kimya Mühendisliği Bölümü olarak bu nadide şehrimizde Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bir şekilde ağırlamak için çalışmaktayız.

15. UKMK`nde bilim kurulunca kabul edilen sözlü bildiri sunumları yanında poster sergileri ile alanında uzman davetli konuşmacıların sunumlarına yer verilecektir. Kongre kapsamında Kimya Mühendisliği öğrencilerine yönelik bir tasarım oturumu gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. Akademik ve sektörel sorunların tartışıldığı, çözüm önerilerinin üretildiği, üniversite-sanayi iş birliklerinin geliştirildiği bu etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Katılım ve katkılarınızdan dolayı teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla.

UKMK-15 Düzenleme Kurulu adına,
Prof. Dr. Tijen Ennil BEKTAŞ
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı ve UKMK-15 Düzenleme Kurulu Başkan

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.