17. Ulusal Acil Tıp Kongresi

KONGRE TARİHİ
14 Ekim - 17 Ekim 2021

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Titanic Hotel Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.acil2021.com
DAVET
Sizleri çok özledik!

2020 hepimiz için çok farklı bir yıldı. Herkes için. Yeni yılın ilk günlerinde korkunç bir Uzak Doğu masalı gibi dinlediğimiz, başkasının felaketi olarak gördüğümüz Covid-19 salgını kapımızı çaldığında aylardan Marttı. Nisan ayında yapacağımız büyük kongremiz için tüm hazırlıklar tam ve heyecan doruktaydı. Maalesef kısa süre içinde tüm toplantılar gibi bizim kongremizin de yüzyüze yapılamayacağı belli oldu. Olağan ülke şartlarında bile, her gün afet durumlarına benzer sağlık hizmeti veren ve pandemi felaketiyle birlikte hemen en ön saflardaki yerini alan acilciler, kriz yönetimindeki başarılarıyla, sorun çıkaran değil sorun çözen taraf olma becerileriyle göz doldurmaya, diğer uzmanlık alanları içinde parlamaya devam ettiler. Elbette bu kahraman ordunun en önemli ihtiyaçlarından biri doğru, güncel ulaşılabilir bilgi ve ulaşılan bu bilginin işlenmesi, çoğaltılması ve paylaşılması vasıtasıyla yani “bilimin aydınlığında” çalışmaktı. Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) olarak, bu yeni dönemin hemen başında, henüz ortalık toz duman ve kesif bir belirsizlik bulutuyla kaplıyken, yeni normallerimizin yeni araçlarıyla toplantı, kurs ve kongrelerimize hız kesmeden devam ettik Büyük kongremizi olağanüstü bir coşku ve katılımla online olarak gerçekleştirdiğimiz Kasım ayına geldiğimizde, yüzyüze etkinliklerde kazandığımız yılların bilgi, görgü, deneyimi ve ATUDER olmanın gücü ile çoktan, online toplantıların da lideri haline gelmiştik bile.

Evet 2020 hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığı bir yıldı. Eğitim sisteminden tatil konseptlerine, aile toplantılarından düğünlere, bayramlara, bayramlaşmalara, yediğimize, içtiğimize, aldığımıza, sattığımıza, eğlencemize kadar hiç bir şey eskisi gibi değildi. Dönüşüp gelişerek büyüyen az sayıdaki değerler arasında “ATUDER’in bilimsel organizasyonları” yer aldı. Çünkü ATUDER olmak demek, tıpkı acilciler gibi her an her duruma hazır olmak ve zoru başarmak demekti. Deneyim demekti, beceri demekti, özveri demekti, özenli, disiplinli ve çok çalışmak demekti. Acilcilerin o kendine özgü dinamizm ve becerilerinden aldığımız destekle hem pandemi öncesinde hem de pandemi sonrasında, sadece bir günde, altı yedi organizasyonu bir araya getirebilecek gücü bulduk kendimizde... Her biri ayrı ayrı ses getiren kongreler, sempozyumlar, kurslar ve diğer etkinlikler... Yalnızca kendi coğrafyamızda değil, tüm dünyada başarımızı, öncülüğümüzü liderliğimizi kabul ettirerek, kongremizi dünya çapında bir marka haline getirerek yürüdüğümüz bu yolda 16. Ulusal, 7. Uluslararası ve Kıtalararası kongreyi, çok büyük başarılarla arkamızda bıraktık.

2021’den en önemli beklentimiz kocaman, yaşlı, görmüş geçirmiş dünyamızın bu günleri de geride bıraktığına, şifa bulduğuna şahit olmak tabi ki. Ve elbette pandemi günlerinin baş kahramanı acilcilerle yeniden eski günlerdeki gibi yüzyüze kongreler yapabilmek. Bunun için çalışmaya başladık. Hedefimiz, pandemi koşullarının biraz rahatlayacağını düşündüğümüz Ekim ayında, her zamanki adresimizde, ülkemiz için kongre cenneti haline gelmiş olan Antalya’da, bir araya gelmek. Yine yeniden tüm gücümüz ve enerjimizle hedefimize kitlenmiş bulunmaktayız. ATUDER bünyesindeki 15 kuruluşun tamamı çoktan çalışmaya başladı. Çalışmalarımızı, dünya çapında 53 dernekle birlikte yürütüyoruz ama en büyük destekçimiz, her zamanki gibi siz değerli yol arkadaşlarımız. Bu yolculuğa birlikte çıktık, birlikte yürüyeceğiz. Kongremizi, her yıl, yılın en önemli bilimsel organizasyonu haline getirdik. Tüm dünyadan, alanın en saygın bilim insanlarının görev almayı, katılmayı çok istedikleri, önemsedikleri, programlarında yer açmak için çabaladıkları bir kongre olmasını sağladık. Birlikte başardık, yine başaracağız...

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin