17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
15 Aralık - 17 Aralık 2022

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
imps2022.org
DAVET
Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu ilk olarak 1986 yılında gerçekleştirilmiş ve o tarihten bu yana iki yılda bir Türkiye'nin tanınmış 5 üniversitesi tarafından sırayla düzenlenmektedir. Bu yıl 17. Uluslararası Cevher Hazırlama Sempozyumu, İstanbul Teknik Üniversitesi Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü ve Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı'nın ortak ev sahipliğinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. Ayrıca ilk defa Maden Türkiye 2022 Fuarı Sempozyum süresince aynı mekanda eş zamanlı olarak yapılacaktır.

Sempozyum, alanında uzman seçkin mühendis ve bilim insanlarının yanı sıra önde gelen üretici ve temsilcilerini bir araya getirerek bilimsel ve teknik gelişmeleri ve yenilikleri farklı platformlarda tartışmaya sunacaktır. Günümüzde madencilik endüstrileri sürekli artan üretim maliyetleri ve işlenmesi zor karmaşık cevherler ile karşı karşıya olduğundan, sempozyum çok daha verimli süreçlerin geliştirilmesi, sürdürülebilir operasyonlar, kaynakların etkin kullanımı, teknik ve bilimsel gereksinimlerin tartışıldığı bir ortam sağlayacaktır.

Sempozyumdaki oturumlar cevher karakterizasyonu, analitik teknikler, boyut küçültme ve sınıflandırma, fiziksel-fizikokimyasal-kimyasal süreçler, atık bertarafı ve yönetimi, geri dönüşüm, ikincil geri kazanım, otomasyon, modelleme, simülasyon ve diğer bağlantılı alanlar ile ilgili araştırma konularını içerecektir.

Eşzamanlı olarak düzenlenen etkinliklerin sinerjisinin akademisyenler, devlet ve özel sektör yöneticileri ve imalatçı firma temsilcileri dahil olmak üzere çok daha fazla ulusal ve uluslararası katılımcıyı çekeceği öngörülmektedir.

Amacımız bilimsel, teknik ve sosyal yönden tüm delege ve katılımcıları memnun edecek bir toplantı düzenlemek olacaktır. Pandemi koşullarının devam etmesi durumunda güvenliğiniz için tüm önlemlerin alınacağını temin ederiz.

Katılımınız ve olumlu katkılarınız bizleri çok onurlandıracak ve sizleri İstanbul'da 17. Cevher Hazırlama Sempozyumu'nda ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Prof. Dr. Feridun BOYLU
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook Twitter LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2023 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.