2. Küresel Pandemiler ve Multidisipliner Covid-19 Çalışmaları Uluslararası Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
19 Temmuz - 20 Temmuz 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.pandemicstudies.org
DAVET
Değerli Bilim İnsanları ve Araştırmacılar,

Küresel salgınlar insanlık tarihinde derin yaralar açmışlar ve yaşandıkları dönemlerde sosyal ve ekonomik hayatı olumsuz yönde etkilemişlerdir

İlk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında ortaya çıkan Yeni Koronavirüs Hastalığı, 13 Ocak 2020’de tanımlanmış; dünyada eşzamanlı olarak yayıldığı ve çok fazla sayıda insanın sağlığını tehdit ettiği için ülkemizde de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmiştir.

COVID-19 virüsünün neden olduğu pandemi, küresel olarak insanların fiziksel ve ruhsal sağlığını doğrudan tehdit etmekte; sosyal yaşam, topluma katılım, eğitim, ekonomi, çalışma sistemi, aile ilişkileri, uluslararası ilişkiler gibi her alanda kısa sürede değişim ve dönüşümlere neden olmaktadır. Bu durum COVID-19 ile mücadelede; risk ve kriz yönetiminin sağlık bilimlerini temele alarak, disiplinler üstü yaklaşım ile ele alınması gerektiğini ortaya koymuştur. Bu noktada düzenleme kurulu üyeleri olarak II. Küresel Pandemiler ve Multidisipliner Covid-19 Çalışmaları Uluslararası Sempozyumu düzenlemekteyiz.

Sempozyum'umuzda pandemi döneminde hem ülkemizde hem de diğer ülkelerdeki çalışmaların, pandemiye yönelik mevcut müdahale ve uygulamaların, mücadelede kullanılan stratejilerin, yöntemler ve tekniklerin, geleceğe yönelik projeksiyonların; uzmanların, akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurumlarının, yerel yönetimlerin katılımı ile ortaya konulması hedeflenmektedir.

Pandemi döneminde başta sağlık bilimleri olmak üzere birçok alanı temele alan ve birçok oturumdan oluşan Sempozyum'umuza sizleri davet etmekten onur duyarız.

Bilim insanlarının pandemi ile ilgili olarak yapacakları multidisipliner yenilikçi çalışmalar, polita üreticiler ve karar verici otoriteler için yol gösterici olacaktır.

Sizleri çok değerli araştırmalarınızla kongremize beklemekteyiz

Saygılarımla,

Prof. Dr. Osman ERKMEN
Gaziantep Üniversitesi

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin