2. Uluslararası 3. Ulusal Onkoloji Hemşireliği Kongresi

KONGRE TARİHİ
18 Aralık - 19 Aralık 2020

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.onkolojihemsireligi.com
DAVET
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Hemşirelik Fakültesi ve Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinin işbirliği ile 2. Uluslararası 3. Ulusal Onkoloji Hemşireliği Kongresi düzenlenecektir. Kongremiz; dünyanın ve ülkemizin COVID-19 Pandemisi açısından bulunduğu durum göz önünde bulundurularak 18-19 Aralık 2020 tarihleri arasında on-line olarak gerçekleştirilecektir. Sağlık hizmetini sürdüren ve bu alana emek veren tüm sağlık profesyonellerini uluslararası düzeyde gerçekleştireceğimiz kongremizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Günümüz koşullarında COVID-19 pandemisi ile mücadelede, tüm zorluklara rağmen, büyük bir emek ve özveriyle hemşireler ön saflarda yer almaktadır. Bu nedenle kongremizin temasını bu yıl “Hemşirenin emeği, bakımının kalitesi” olarak belirledik. Bakım yalnızca hemşireliğe özgü olmayan, ancak hemşirelik için özgün bir kavram olan, bunun yanı sıra çoğunlukla hemşireler tarafından sürdürülen bir alandır. İnsanın doğduğu andan itibaren varlığını sürdürebilmesi için bakıma muhtaç olması hemşireliğin var olma ve vazgeçilmez olma sebebidir. Hastalara bilimsel, etik ve hümanistik bir bakım uygulanmasının, hasta sağlığına büyük katkılar sağlayacağı bilinmektedir. Özellikli bir bakım alanı olan onkoloji birimindeki hastalara verilen bakımın kalitesi, hastalarda olumlu sonuçlar elde edilmesi açısından önemli bir yere sahiptir.

Bu yıl yapılacak kongremizde; onkoloji hemşireliği alanında önemli ve ilgi çeken konular yeni gelişmelerin ışığında ele alınacaktır. Ayrıca kongremizin bilimsel programında yer alan kurslar, bilgi güncelleme oturumları ve konferanslar ile sizlere onkoloji hemşireliği alanındaki son gelişmeleri sunmayı hedefliyoruz. Her yıl gönderdiğiniz özenle seçilmiş konularda titizlikle hazırlanmış bildiriler ve klinik uygulamalar sırasında karşılaştığınız vakalar kongremizin bilimsel içeriğine büyük katkı sağlamaktadır. Bu yılda bildirileriniz ile kongremize katkı vermenizi beklemekteyiz.

Kongremize onkoloji hemşireliği alanında çalışan, onkolojiye ilgi duyan tüm hemşirelerin, öğrencilerimizin ve diğer sağlık profesyonellerinin katılımını bekliyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Kongre Başkanı
Prof.Dr.Fevzi Altuntaş
Ankara Onkoloji Hastanesi Başhekimi

Kongre Başkanı
Prof.Dr.Emine İyigün
S.B.Ü Gülhane Hemşirelik Fakültesi Dekanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin