2. Uluslararası Emzirme Gerçeği Kongresi

KONGRE TARİHİ
20 Mayıs - 22 Mayıs 2022

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
emzirmekongresi.com
DAVET
Değerli Anne Sütü ve Emzirme Dostları;

Bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterli beslenme hakkına sahiptir. Emzirme bebeklere ve çocuklara bu hakkı sağlayan en ideal yöntemdir. İnsan sütünün bilinen sınırsız özelliği, bileşeni ve faydalarına her geçen gün yenileri eklenmektedir. Bütün bu yeniliklerin bilim insanları ve sağlık profesyonelleriyle paylaşılması ve tartışılması gereklidir. Biz de bu düşünceden yola çıkarak daha önce Ankara’da 30 Eylül-3 Ekim 2019 tarihleri arasında birincisini gerçekleştirdiğimiz “Uluslararası Emzirme Gerçeği Kongresi” nin ikincisini 20-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında “Anne Sütü Muadillerinin Pazarlanması ile ilgili Uluslararası Yasa”nın kabulünün 41. yılı anısına “Mama Kodu” teması ile online olarak gerçekleştirmeyi planladık.

Kongrede tam bir vicdan yasası olan mama kodu ile birlikte, insan sütünün hem kısa hem de uzun vadede anne ve çocuk sağlığını destekleyen, canlı bir gıda, eşsiz bir besin olma özelliklerini bir kez daha vurgulayacak, bilimsel ortamda kanıta dayalı uygulamalar ve güncel verilerle konunun uzmanları tarafından tartışılacaktır. Ayrıca kongremizde Uluslararası uygulamalar, kültürel yaklaşımlar tartışılarak küresel emzirme durumunu da hep beraber gözden geçirebileceğiz.

Kongremiz ile ülkemizde ve dünyada emzirmenin desteklenmesine ve daha iyiye ulaşmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun için emzirme konusunda faaliyet gösteren birçok kişi, kurum ve kuruluşu bir araya getirmek için çalışmaktayız. TEMAS Derneği Yönetim Kurulu olarak, “2. Uluslararası Emzirme Gerçeği Kongresi” nde sizleri de aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Kongre Eş Başkanı
Doç. Dr. Burcu KAYHAN TETİK

Kongre Eş Başkanı
Melek KILIÇ
TEMAS Derneği Genel Başkanı

“Vizyonsuz eylem hiçbir şeydir, eylemsiz vizyon ise sadece bir düştür. Vizyon ve eylem bir araya geldiğinde dünyayı değiştirme gücü elde edilebilir.” Gelin vizyonumuzu hep beraber eyleme geçirelim.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.