20. Uluslararası Doğu Akdeniz Aile Hekimliği Kongresi-DAAHK 2021

KONGRE TARİHİ
20 Mayıs - 23 Mayıs 2021

KONGRE ŞEHRİ
Adana, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
daahk.org/tr
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri, 20. Uluslararası Doğu Akdeniz Aile Hekimliği Kongresi DAAHK2021’e davet etmekten mutluluk duymaktayız. Yaşadığımız olağanüstü dönem içinde bilimselliğin devam etmesinde büyük özverilerle emek veren değerli akademisyen hocalarımız ile 2020 kongresini tamamladık. Her geçen yıl giderek artan ilgi odağı olan DAAHK2021’nin tema’sı “Gelecekte Dijital Sağlığın Şekillendirilmesinde Aile Hekimliğinin Liderlik Rolünün Belirlenmesi” olarak belirlendi.

Yeni normal olarak belirlenen ve hayatımızın her yönünü tümüyle değiştiren bu çağda “Dijital Dönüşüm” de beklenenden daha hızlı bir şekilde ivlendi. Sağlık alanında da kendini gösteren dijital dönüşüm, teletıp uygulamaları, yapay zekânın sağlık hizmet sunumuna entegre olması, giyilebilir dijital cihazların varlığı, sağlık sistemlerin blockchain uygulamları gibi yeni kavramları da güncel bilgiler olarak karşımıza çıktı. Bütün bu süreçlerde Aile Hekimlerinin Liderlik Rolünün belirlenmesi ile sağlıkta dijital dönüşümün de hayatımızda yer alacağı günlere doğru ilerliyoruz.

Bütün bu dijital dönüşüm içinde aile hekimlerinin klinik yaklaşımları biyopsikososyal, kültürel ve varoluşsal boyutta ele almaları gibi disiplin olarak aile hekimliğinin bireyselleştirilmiş bakım vurgusuna inovasyon ile sağlıklı yeni bir gelecek kavramını irdelemek birinci basamak ruhu içinde, her bir bireyin kendine özgü ve tek olduğunu desteklemesiyle hekimlere, hastalarının iyileşmelerinde özerkliklerine saygı duyarak destekleyici yaklaşım kurabilmeleri için “sağlıklı bir gelecek” kurmasına rehberlik eder. Varoluşsal sorunları anlayan “iyileştirici” bir ilişkide bu kaygılar her bir bireyin gelişimini ve özünü anlamanın önemli parçalarını da içeren bir bütünsellik anlayışının hakim olacağını da görmekteyiz.

Gelecekte Dijital Sağlığın Şekillendirilmesinde Aile Hekimliğinin Liderlik Rolünün Belirlenmesi’ni sizlerle, 20 – 23 Mayıs 2021 tarihlerinde Adana’da portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde zengin bir bilimsel program çerçevesinde, saygın uluslararası ve ulusal konuşmacıları dinlemek, sözel ve poster bildirileri sunmak, bilgi ve becerilerimizi güncellemek, fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak, bilimsel işbirliği fırsatları yaratmak, yeni meslektaşlarla tanışmak ve eski dostlarla hasret gidermek üzere buluşacağız.

Sizleri, Düzenleme Kurulu adına, Akdeniz’in incisi Adana’ya davet ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Ertan MERT
DAAHK2021 Eş Başkanı

Prof. Dr. Ersin AKPINAR
DAAHK2021 Eş Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin