3. Girişimsel Onkoloji-Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı Toplantısı

KONGRE TARİHİ
13 Ocak - 14 Ocak 2023

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Divan Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.girisimselonkoloji.org
DAVET
Sevgili meslektaşlarım,

“Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı” toplantısının üçüncüsünü 13-14 Ocak 2023 tarihlerinde Divan Ankara Otel’inde düzenleyeceğiz.

Kanserlerin tanı ve tedavisinde son 40 yılda ortaya çıkan gelişmeler multidisipliner çalışmayı zorunlu hale getirmiştir. Gelişen görüntüleme yöntemleri ile daha erken kanser tanısı koyma olanağı ortaya çıkmıştır. Ayrıca onkolojik tedavide sistemik tedavilerin yanı sıra hedefe yönelik tedaviler ve İmmün terapi alternatifleri de gelişmektedir. Etkili cerrahi tekniklerin yaygın hale gelmesinin yanı sıra lokal ablatif tedaviler ve Loko-rejiyonel tedavi alternatifleri günlük uygulamaların bir parçası haline gelmiştir. Bu süreçte kombine tedavi uygulamalarının gelişmesi ve uygulanan tedavinin etkinliğinin değerlendirilmesi, kaçınılmaz olarak hasta ve hastalık odaklı multidisipliner bir yaklaşımı gerekli kılmaktadır. Kanser hastalarına farklı tedavi seçeneklerinden hangisinin uygulanacağı önemli bir klinik sorun olarak ortaya çıktığı için onkoloji ağırlıklı merkezlerde “Tümör Konseyleri” kurulmuştur. Birbirine alternatif oluşturabilecek çeşitli görüntüleme ve tedavi yaklaşımları arasında en etkili yöntemin seçilmesi önem kazanmaktadır.

Bu çerçevede Tıbbi Onkoloji, Girişimsel Radyoloji, Nükleer Tıp, Radyasyon Onkolojisi, Gastroenteroloji, Hepato-pankreatiko-biliyer Cerrahi, Patoloji, Göğüs Hastalıkları, Toraks Cerrahisi ve Üroloji alanlarında ülkemizin önde gelen meslektaşları ve bilim dernekleri bu toplantıyı desteklemektedir. Bu yıl da karaciğer birincil ve ikincil kanserlerinin ağırlıklı olduğu bir bilimsel program oluşturulmuştur. Ayrıca ilk kez “Kas-İskelet Sistemi” kanserlerinin tedavisinde alternatif tedavilerin tartışılacağı bir oturum planlamaktayız.

Amacımız gerçek anlamda bir multidisipliner bilimsel bir toplantı yapmaktır. Katkı ve katılımınızla bu toplantının bilimsel düzeyinin yükseleceğinden eminim. Kongreye ilişkin her türlü sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacağımı ve Toplantı Başkanı olarak bana ve organizasyon şirketimize aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabileceğinizi belirtmek isterim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Okan Akhan
Girişimsel Onkoloji Kongresi-2023
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.