3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi

KONGRE TARİHİ
17 Aralık - 18 Aralık 2021

KONGRE ŞEHRİ
Bursa, Türkiye
KONGRE YERİ
Bursa Uludağ Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.stvrkongresi2021.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrenciler;

Düzenleme Kurulu olarak, 17 -18 Aralık 2021 tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Prof.Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezinde düzenleyeceğimiz “3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi”ne sizleri davet etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Kongremizin bu yılki sloganları: “Dokuya saygı duy, koru ve iyileştir” ve “Sağlıkla hareket et” olacak.

Spor yaralanmalarının tedavisinde ve sporcunun spora dönüşünde sağlık profesyonellerine büyük iş düşmektedir. Spor yaralanmalarından koruyucu rehabilitasyon ve cerrahiler yaklaşımları giderek daha önem kazanmaktadır. Kongremizde bu yıl, sıkça karşılaşılan spor yaralanmalarından koruyucu rehabilitasyon yaklaşımları, koruyucu cerrahi teknikler ve bu cerrahiler sonrası rehabilitasyon adımları Ortopedist ve Fizyoterapist ortak bakışı ile işlenecektir.

Bu yıl kongremizde olgu tartışmalı oturumlarda “Ne zaman ve ne uygulayalım” sorusuna interaktif yanıt aranacaktır.

Kongremize alanında çok tecrübeli, ulusal ve uluslararası platformlarda klinik ve bilimsel katkılarda bulunan çok değerli Ortopedist ve Fizyoterapistler davet edilmiştir.

3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi içeriğinde sporcularda sık rastlanan omuz, diz ve ayak bileği yaralanmaları ile ilgili temel bilgileri anımsayacağımız oturumlar; klinikte uygulamaların tartışılacağı, bilgi ve tecrübelerin paylaşılacağı keyifli olacağına inandığımız klinik olgu oturumları bulunmaktadır. Ayrıca, spor ve ortopedik rehabilitasyona özgü uygulamalarının ve enteresan fizyoterapi konularını tartışacağımız özel fizyoterapi oturumları, eğlenceli söyleşiler ve keyifli kahve aralarının da olduğu bu rengarenk kongre sizleri bekliyor.

Pandemi nedeniyle vermek zorunda kaldığımız bu iki yıllık hasretin ardından, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, akademik ve klinik tecrübelerin aktarıldığı, Ortopedist ve Fizyoterapist iş birliğinin altının tekrar çizildiği, bilimsel düzeyi yüksek, keyifli ve verimli geçecek bu kongrede sizlerle buluşmak dileğiyle…

Saygı ve sevgi ile.
Kongre Düzenleme Kurulu

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin