31. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi ve 8. Balkan Nükleer Tıp Kongresi

KONGRE TARİHİ
10 Nisan - 14 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Bodrum, Muğla, Türkiye
KONGRE YERİ
Hilton Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.untk2019.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Nükleer Tıp Derneği tarafından 10-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Hilton Kongre Merkezi Bodrum-Muğla’da düzenlenecek olan “31. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi” ve bu yıl eş zamanlı olarak aynı mekanda düzenlenecek olan “8. Balkan Nükleer Tıp Kongresi”’inde sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyacağız.

Takdir edileceği üzere, tüm dünyada bilim ve teknoloji alanındaki hızlı gelişmelere paralel olarak belki de diğer tıp dalları içerisinde en hızlı gelişimin yaşandığı alanların başında Nükleer Tıp gelmektedir. Özellikle kişiselleştirilmiş ve hedefe yönelik tanı ve tedavi işlemlerini harmanlayan “Teranostik” kavramı son yıllarda tıp dünyasında önemli bir paradigma değişikliği oluşturmuştur. Bu bağlamda, bu yıl yapacağımız kongremizin ana teması “Teranostik ve Kişiselleştirilmiş Nükleer Tıp” olarak belirlenmiştir. Kongremiz bilimsel programında ağırlıklı olarak bu tema çerçevesinde Nükleer Tıp alanında son gelişmeler, hasta yönetiminde Nükleer tıbbın önemi, tanısal görüntüleme ve radyonüklid tedavilerde güncel durum ve gelecekten beklentiler konunun uzmanı konuşmacılar tarafından aktarılacaktır. Aynı zamanda uluslararası bilim dünyasında konusunda deneyim ve bilimsel yetkinlik sahibi konuşmacılar davet edilerek, alanımız ile ilgili değişik bakış açılarından bilgi ve kişisel deneyimlerin paylaşılması hedeflenmiştir.

Kongre programımızda bu yıl diğer kongrelerden farklı olarak özellikle genç meslektaşlarımızdan gelen geri bildirimler doğrultusunda “Uzman oturumları” başlığı altında bir dizi oturum planlanmıştır. Bu oturumlar özellikle uzmanlık hayatlarının başındaki genç meslektaşlarımıza ve bilgilerini tazeleme arzusunda olan tüm meslektaşlarımıza yönelik olup, temel Nükleer Tıp uygulamalarının olgular üzerinde anlatılacağı, gündelik profesyonel hayat ile ilgili deneyimlerin konunun uzmanı konuşmacılar tarafından aktarılacağı formatta düzenlenmeye çalışılmıştır.

Ayrıca bu yıl, ulusal kongremizle eş zamanlı olarak ilki 2012 yılında yine derneğimiz öncülüğünde Türkiye’de gerçekleştirilmiş olan 8. Balkan Kongresi de Bodrum’da düzenlenecektir. Bu uluslararası organizasyon ile özelikle Balkan ülkelerinde Nükleer Tıp’ın mevcut durumu, gelecek beklentileri, ülkeler arası işbirliği, ortak sorunlar ve tehditlere ortak çözüm önerileri gibi farklı bakış açılarından bilgi ve deneyim paylaşımı için zemin yaratılmış olacaktır. Balkan Kongresi’nin oturumları İngilizce yapılacak olup; ulusal kongre programındaki oturumlarda Balkan kongresine katılan yabancı meslektaşlarımıza yönelik Türkçe’den İngilizce’ye simültane çeviri olanağı olacaktır.

Kongre programında bilimsel oturumların yanı sıra Nükleer Tıp için vazgeçilmez bir partner olan endüstri ve teknoloji sergisi de her zaman olduğu gibi yer alacaktır. Bu sayede, alanımız ile ilgili cihaz ve yazılım alanındaki gelişmeler konusunda tüm meslektaşlarımızı bilgilendirmek ve yeni teknolojik ürünlerin tanıtımının yapılması hedeflenmektedir.

Türkiye Nükleer Tıp Derneği adına, hepinizi bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile her yıl gücüne güç katılan Nükleer Tıp alanının Türkiye’deki en büyük bilimsel organizasyonu olan 31. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi’ne ve 7 yıl aradan sonra Balkan ülkeleri ve tüm dünyadaki meslektaşlarımız ile birlikte olma fırsatını bulacağımız 8. Balkan Kongresi’ne en içten duygularımla davet eder ve 10-14 Nisan tarihlerinde Bodrum’da bir araya gelmeyi dilerim.

En derin saygılarımla,

Prof Dr Gamze ÇAPA KAYA
TNTD Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.