39. Ulusal Gastroenteroloji Haftası 10. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi

KONGRE TARİHİ
22 Kasım - 27 Kasım 2022

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Kaya Palazzo Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.ugh2022.org
DAVET
Sevgili Meslektaşlarım, Türkiye’nin Değerli Gastroenterologları

Otuzdokuzuncu’sunu gerçekleştirmek üzere yola çıktığımız “Ulusal Gastroenteroloji Haftasının” ilk duyurusunu yapmaktan mutluluk duyuyorum.

“Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz” diyen yüce gönüllü, büyük insan, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlığa ulaşma hedefinde biz Türk Gastroenterologları en iyiye ulaşma ülküsü ile her seferinde daha tatminkar ve bilimsel gelişmeleri içerip, yansıtan bir Ulusal kongre gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. İlk Ulusal Gastroenteroloji kongresinden bu yana 38 tanesi gerçekleştirilen kongremizi diğerlerinden farklılaştıran bazı noktalar olduğunu size bildirmek istiyorum. Bunlar;

Bu kongremizde yeni yetişmekte olan ve mesleğinin başlarında yer alan “Genç Gastroenterologlar”a mümkün olabildiğince geniş fırsat yaratarak kendilerini duyurmaları ve bilimsel olarak bu camiada varız demelerini istiyorum. Çünkü biliyoruz ki geleceğimiz ve varlığımız bugünün gençlerinin donanımlı yetişmeleri ve hak ettikleri seviyede temsil edilmeleri ile ilişkilidir. Bu amaçla “Genç Gastroenterologlar’ın” sunumlarına ve aktif yer aldıkları tartışma oturumlarına özellikle yer vereceğiz.

Bir bilimsel kongreyi zenginleştiren ve temel özelliği olan o kongreye gönderilen bildirilerdir. Gerek sözlü gerek poster olsun tüm bilimsel gönderilerin bir çaba ve bilgi içerdiği inancı ile bu kongremizde bildirilerin sunumlarına özel önem verip destekleyeceğiz. Uzun zamandır kongrelerimizde bildirilerin daha ağırlıklı olarak konuşulduğu geniş katılımlı ve geniş süreli toplantılar olması hep istediğim ve önerdiğim bir şeydi. Bu kongremizde bunu yapıp kongreyi gerçek mecrasına oturtmayı ve bilimsel çalışmaların desteklendiği ve duyurulduğu ortam olmasını sağlayacağız.

Diğer önemli bir konu ise Gastroenteroloji ile diğer disiplinler arası bilimsel iş birliğinin en üst düzeye çıkarılıp temsil edilmesidir. Bu amaçla cerrahi, patoloji, psikiyatri ve diyetisyenlik gibi disiplinlerle irtibat kurarak kongremizde yoğun biçimde yer almalarını ve ortak çalışma alanlarımızı bir kez daha güncellemeyi uygun buluyoruz.

Değerli meslektaşlarım 22-27 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan 39. Ulusal Gastroenteroloji Haftasının hepimiz için bilimsel bir şölen olması temennisi ile saygılarımı sunuyorum.

Saygılarımla

Prof. Dr. Orhan Sezgin
39. UGH Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin