4. Sağlık Yönetimi Kongresi

KONGRE TARİHİ
14 Şubat - 18 Şubat 2018

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Maritim Pine Beach Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.saglikyonetimi2018.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der) 1991 yılında sağlık mensuplarının dayanışması, sağlıklı bir toplum hedefiyle Dr. Ahmet Fevzi İNCEÖZ ve arkadaşları tarafından Ankara’da kurulmuştur. Derneğimiz bugünkü hükümet tarafından uygulamaya konulan aile hekimliği projesi ve genel sağlık sigortası başta olmak üzere 1990’lı yıllarda birçok sağlık projesi üretmiştir. Derneğimiz üyelerinden bu güne kadar 20’den fazla milletvekili, bakanlar sendika ve konfederasyon başkanları çıkmıştır. Kurucu genel başkanımız TBMM’deki çalışmalarıyla sigarasız toplum yolunda en büyük adımı atmıştır. Teklif ettiği kanun yasalaşmıştır.

Sağlık-Der tarafından düzenlenen T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen, Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi 2-4 Aralık 2016 tarihinde İstanbul’da başarı ile tamamlanmış ve derneğimiz Dünya İslam Sağlık Birliğinin kurulmasına öncülük etmiştir.

Hedeflerimiz genel olarak sağlık ve sosyal güvenlik politikaları oluşturmak, sağlık alanında eğitim gören öğrencilere burs, barınma ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrencilerle ilgili projeler geliştirmek, yurtiçi ve yurtdışında tıbbi yardım faaliyetlerinde bulunmak, yurtiçi ve yurtdışından sağlık mensuplarının eğitilmesi ve bu faaliyetleri gerçekleştirmek için yurtiçi ve yurtdışı şube ve temsilcilikler kurmaktır.

Bizler Sağlık-Der olarak ülkemizin sağlık alanında gerçekleştirdiği çalışma ve reformlara destek olmak amacıyla, Sağlık Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın destekleriyle 14-18 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya ‘da “4.ULUSLARARASI SAĞLIK YÖNETİMİ KONGRESİ”ni düzenliyoruz.

Sağlıkta kaliteli, ölçülebilir ve güvenilir hizmet sunumunun bir tercih değil zorunluluk olduğu ve standartları yakalayan yönetim anlayışlarının yaşam hakkı bulduğu bir süreçten geçiyoruz.

Sağlık hizmetlerinde kalite, akreditasyon, risk ve performans yönetimi gibi her geçen gün önemi artan bu konu başlıkları, ülkemizde de sağlık hizmeti sunumunun özel sektöre açılması, kamu hastanelerinin özerkleşmesi ile ön plana çıkmaya başlamıştır.

Taraflarını ve ilgililerini çepeçevre kuşatan bir değişime birlikte tanıklık ediyor, ülkemizde de sağlık sunumunun çağın gereklerine uygun dönüşmesinde hepimize önemli ödevler düştüğüne inanıyoruz.

4.Sağlık Yönetim Kongresi’nde gayemiz; Yeni Türkiye’nin sağlık vizyonu hedefinde yurtiçinden ve yurtdışından sağlık yöneticileri ile akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve politika yapıcıları geniş bir yelpazede, sınırları iyi belirlenmiş konu başlıkları etrafında bir araya getirerek, katılımcıları faydalı tartışmalarda buluşturmak ve ortak anlayışı ve dil birliğini oluşturarak, 2023 vizyonunu hayata geçirmeyi hedefleyen Ülkemizin, Yeni Türkiye, Güçlü Türkiye yolunda önümüzdeki yıllarda sağlık alanında gerçekleştireceği atılımlara katkı sağlamaktır.

Bu düşünceler ışığında; 14-18 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenleyeceğimiz 4.ULUSLARARASI SAĞLIK YÖNETİMİ KONGRESİ’nde sizleri de aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Doğan ÜNAL
Kongre Başkanı,

Uzm. Dr. Kasım SEZEN
SAĞLIK-DER Genel Başkanı

Dr. Abdurrahman YURTASLAN
Ankara Onkoloji SUAM Üroloji Anabilim Dalı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin