4. Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresi

KONGRE TARİHİ
19 Kasım - 21 Kasım 2021

KONGRE ŞEHRİ
Belek, Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Spice Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.talasemikongresi.com
DAVET
Kıymetli Katılımcılar;

Talasemi ve hemoglobin bozukluları tüm dünyada yaygın olarak görülen kalıtsal kan hastalıklardır. Ülkemizde özellikle de Akdeniz Bölgesi başta olmak üzere taşıyıcılık ve hastalık sık görülmekle beraber ülkemizde Ege, Marmara, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde olmak üzere ülkemiz de önemli bir halk sağlığı sorununu oluşturmaktadır Sağlık Bakanlığının çabalarıyla birinci basamak tarama hizmetleri düzenli hale getirilerek bugün 81 il genelinde talasemi hastalığıyla mücadele eylem planı uygulanmaya konularak ciddi çalışmalar yürütülmektedir. İkinci basamak devlet hastaneleri hem tanı hem tedavi üniteleriyle hizmetler yürütmekte, bunun yanında üniversite hastanelerinde doğum öncesi tanı ve kök hücre nakliyle de üçüncü basamak hizmetler verilmektedir. Kaldı ki bunun yanında kemik iliği transplantasyonların da Sağlık Bakanlığının yasal izinleri çerçevesinde özel hastanelerde kemik iliği transplantasyonu konusunda hasta ve ailelerine hizmetler vermektedir.

Hekimler olarak bizler hastalarımızın tedavi hizmetleri, düzenli takip ve komplikasyonların önlenmesi, büyüme ve gelişmelerinin izlenmesi gibi konuların yanında, hastaların meslek edinmesi ve yaşama tutunmaları için sosyal yönden de desteklerimizi sürdürmekteyiz. Bu konuda ülkemizin çeşitli illerin de eğitim toplantıları yapıldığı gibi sağlık hizmetlerinin standardizasyonu yönünde hekimlerin bilinçlendirilmesi ve en son yeniliklerin paylaşımına katkı amaçlı kongre ve toplantılar da tertip etmekteyiz.

Her şeyden önemlisi de hasta ve aileleri için hizmet veren hekimlerin, hasta ve ailelerinin bir araya gelerek talasemi camiasının sorunlarını konuşup tartışacakları ve bir araya 19-21 Kasım 2021 tarihleri arasında IV. Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresi'nde görüşmek dileğiyle sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. A. Bülent ANTMEN
Talasemi Federasyonu Bilim Kurulu Başkanı ve
IV. Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresi Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin