4. Türkiye in vitro Diyagnostik Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
20 Şubat - 22 Şubat 2019

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
T.C Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sabancı Kültür Sarayı

KONGRE WEB SİTESİ
www.ivdbiosensor2019.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, Türk Biyokimya Derneği (TBD) İzmir Şubesi olarak 20 Şubat – 22 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz "BİYOSENSÖRLER” temalı IV. Türkiye in vitro Diyagnostik (IVD) Sempozyumu’na davet ediyoruz.

2016 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, DEÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü işbirliği düzenlediğimiz sempozyumlarda “Hastalıkta ve Sağlıkta Biyobelirteçler”, “Endokrin ve Metabolik Hastalıklar, Tanıdan Tedaviye Biyobelirteçler” konularını işledik.

Bu yıl gerçekleştireceğimiz sempozyumda ise Biyosensörler ana temasını irdeleyeceğiz.

Biyosensörler, biyolojik olarak türetilmiş materyallerdir. Optik, elektrokimyasal, termometrik, manyetik veya mikro mekanik olabilen, biyobenzerler içeren analitik cihazlar olarak tanımlanmaktadır.

Biyosensörlerin örnekleri arasında immünosensörler, enzim bazlı biyosensörler, organizma ve hücre bazlı biyosensörler bulunur. Tıpta kullanım alanlarının yanı sıra; biyomedikal araştırmalar, ilaç keşifleri, çevre, gıda, süreç endüstrileri, güvenlik ve savunma sanayileri yer almaktadır.

Sempozyumun hedefi; Sensörler, DNA çipleri, elektronik burunlar, çip üzerinde laboratuarlar, teşhis için elektronik cihazlar, biyolojik materyaller ve tasarımların kullanımıyla ilgilenen profesyonellere hizmet veren disiplinlere hitap etmektir. Oturumlarda: analitik performansın ve cihazların dayanıklılığının geliştirilmesi için moleküler tanıma, nanoteknoloji, moleküler imprint, biyolojik materyaller ile mikro ve nano elektronik arasındaki ara yüzlülük konularına da değinilecektir.

Sempozyumda genç meslektaşlarımızın bilgi ve deneyim kalitesini yükseltmeyi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi en yeni bilgi ve verileri, alanında yetkin konuşmacılarla birlikte değerlendirmeyi amaçlamaktayız.

Hedeflediğimiz ana noktalardan bir tanesi de; konu ile ilgili paydaşlarımız olan IVD kapsamındaki malzeme ve ekipmanın ülkemizdeki tedarikçileri ile bir arada “dışa bağımlılığı azaltacak stratejiler; araştırma-geliştirme- üretim- pazarlama-fikri mülkiyet” üzerinde tartışmak, başarı örneklerini sergilemektir.

Sözel ve poster bildirilerle ülkemizde bu konuda yapılan bilimsel çalışmaları izleme ve Türk Biyokimya camiasının yaşam bilimlerine, her yıl artarak devam eden katkılarını yakından irdeleme fırsatını bulacağız.

Değerli meslektaşlarım, sempozyuma, “sempozyum konu başlıkları” ile ilgili bilimsel çalışmalar yapan araştırma görevlisi, uzman ve öğretim üyesi meslektaşlarımızı, sağlık alanındaki üniversite lisans, lisansüstü öğrencilerimizi ve konuya ilgi duyan bilim insanlarını, konu ile ilgili üretim ve ithalat yapan paydaş sanayici ve firmalarımızı bekliyoruz.

Sizleri araştırma bildirilerinizle, sempozyumun bilimsel düzeyine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Sempozyum bilimsel programına, bilimsel danışma kurulunun değerlendirmeleri sonucunda kabul edilecek tüm sözel ve poster bildiriler, SCI-Expanded kapsamında indekslenen Turkish Journal of Biochemistry dergisinin özel ekinde yayımlanacaktır.

Sempozyumda sunulan sözlü ya da poster bildirilerinden hakem kurulu tarafından seçilecek olan çalışmalara “Araştırma Ödülleri” verilecektir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün sınırlı sayıdaki lisansüstü öğrencilerine, sempozyumun bilimsel içeriğinden seçmeli ders olarak yararlanma imkânı tanınacaktır.

IV. Türkiye in vitro Diyagnostik Sempozyumu ile ilgili tüm gelişmeleri www.ivdbiosensor2019.org sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Sizleri Ege’nin incisi İzmir’e ve BİYOSENSÖRLER Sempozyumu’na davet ediyoruz.

Doç. Dr. Doğan YÜCEL
TBD Yönetim Kurulu Başkanı
Sempozyum Onursal Başkanı

Prof. Dr. Hilal KOÇDOR
TBD İzmir Şubesi YK. Başkanı
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.