4. Uluslararası Tıp Hukuku Kongresi

KONGRE TARİHİ
08 Ocak - 10 Ocak 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.hukukegitim.com
DAVET
Değerli "TIP HUKUKU" dostları;

Tıp sürekli gelişen dinamik bir bilim dalı olup, tıp alanındaki gelişmelerle ortaya çıkan hukuki sorunlara da aynı süratte çözüm önerileri bulmak zorundayız. Bu nedenle, bilim insanları ve uygulamacılar, hukuki ihtilafların çözümüne ve kanun koyucunun düzenlemelerine katkı sağlamak üzere kongre, sempozyum ve panellerde özellikle güncel konuları ele alıp tartışarak çözüm önerileri sunmalıdır.

Bu amaçla yola çıktığımız ve İki yılda bir düzenlediğimiz kongremizin ilki, 2-5 Eylül 2015 tarihlerinde Bodrum’da düzenlendi (“Uluslararası Katılımlı Ulusal Tıp Hukuku Kongresi -Vaka Tartışmalı-”) ve tebliğler yayınlandı. İkincisi ise, 20-24 Eylül 2017 tarihlerinde Antalya’da “II. Uluslararası Tıp Hukuku Kongresi” olarak yapıldı ve kitabı da yayınlandı. Kongremizin üçüncüsü de, 9-12 Ekim 2019 tarihlerinde yine Antalya’da Türkiye’nin dışında 17 ülkeden katılımcıların sunumlarıyla gerçekleştirildi. Bu kongrenin bildirileri de iki cilt halinde 2020 yılı içinde yayınlandı.

2021’in hemen başında düzenleyeceğimiz dördüncü kongremiz, dünyada yaşanan pandemi nedeniyle ilk defa çevrimiçi (online) olarak yapılacaktır. "IV. ULUSLARARASI TIP HUKUKU KONGRESİ" ne (8-9-10 Ocak 2021) sizi davet etmekten onur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. Kongremiz, ülkemizin köklü üniversitelerinden Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ve DEÜ Hukuk Fakültesi Dekanlığının ev sahipliğinde gerçekleşecektir. "ULUSLARARASI KONGREMİZ" bu yıl da, Afrika, Asya, Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye' den katılımcılarla tıp hukukunun klasik veya güncel veya yeni konularında sunumlarla gerçekleştirilecektir.

Kongremizde, Hekimler, Hâkimler, Savcılar, Avukatlar, Öğretim Elemanları, diğer tüm sağlık çalışanları ile ilgili alanlarda asistan ve öğrencileri tebliğ sunmaya ve kongremize katılmaya davet ediyoruz. Kongrenin ana ve yan konularının yanı sıra, gerek uygulama ve gerekse teori açısından katkısı olabilecek her konuda sunumlar yapılabilir.

Kongrede Türkçe, Almanca, Arapça veya İngilizce sunumlar olacaktır.

Bütün sunumlar kongre sonrasında elektronik kitap olarak yayınlanacaktır.

Böyle bir bilim ziyafetine, tüm tıp hukuku dostlarını davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Tıp ve sağlık hukukuna gönül veren ve ilgi duyanlara saygılarımızla.

Prof. Dr. Mehmet Refik KORKUSUZ
Dokuz Eylül Üniversitesi
Hukuk Fakültesi Dekanı
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Dr. h.c. Hakan HAKERİ
Ceza Hukukçusu
Avukat, The Law Office Istanbul
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin