6. Uluslararası Orta Doğu Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
18 Mayıs 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
ortadogu.gelisim.edu.tr
DAVET
Orta Doğu bölgesi hem bölgedeki küresel güç mücadelesine hem de bölge ülkeleri arasında yaşanan etnik ve mezhep temelli çatışmalara ve bu çatışmaların yarattığı siyasal boşluktan doğan terörizm ve mülteci krizlerine bağlı olarak uzun süredir uluslararası politikanın odağında yer almaktadır. Yaşanan tüm mücadele, çatışma ve krizler, Orta Doğu bölgesinin sürekli olarak siyasal, ekonomik ve sosyal açıdan değişime uğramasına neden olmaktadır. Bölgedeki sosyo-politik değişimlerin analizlerinin doğru yapılması için bölgenin dinamiklerinin dikkatli bir şekilde incelendiği araştırmalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu bağlamda, 2020-2021 akademik yılı bahar döneminde İstanbul Gelişim Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, İGUSAM ve TASCA tarafından Google Meet üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilecek olan VI. Orta Doğu Sempozyumu, birçok farklı ülkeden akademisyenlerin ve araştırmacıların katkılarıyla “Sosyo-Politik Yönleriyle Orta Doğu'da Değişim” konusunu çözüm odaklı bir yaklaşım çerçevesinde incelemeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda, bölgedeki değişimlerin nedenlerini siyasal, toplumsal, tarihsel, ekonomik ve kültürel açıdan incelemek suretiyle bölgedeki sosyo-politik yapının geçirdiği değişimlerin ortaya konulması amaçlanmaktadır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin