7. Türkiye EKMUD Bilimsel Platformu

KONGRE TARİHİ
03 Nisan - 07 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Susesi Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.ekmud2019.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

7. Türkiye EKMUD Bilimsel Platformu, 3-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Susesi Kongre Merkezi Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Ana teması "immünsüpresif hastalarda viral enfeksiyonlar ve yönetimi" olan platformumuzda; viral enfeksiyonların değişen epidemiyolojisi, tanı, tedavi ve direnç öncelikli olarak ele alınacak, güncel bilgiler ışığında tüm gelişmeleri hep birlikte tartışacağız. Artan uluslararası seyahat, diğer taraftan savaşlar ve zorunlu göçler enfeksiyon hastalıklarının epidemiyolojisinde ciddi değişikliklere neden olmaktadır. Bu durum bölgesel salgınlara veya pandemilere sebep olabilecek, mortalitesi yüksek viral enfeksiyonların önemini arttırmaktadır.

Ayrıca uzayan insan ömrü nedeniyle kemoterapi, transplantasyon sonrası aratan enfeksiyonlar, sık karşılaşılan enfeksiyon tanımlarını değiştirmeye başlamıştır. Yeni ve yeniden önem kazanan enfeksiyonlar, antimikrobiyal direnç tüm dünyada giderek insanlığı tehdit edecek boyutlara geldi. Erişkin bağışıklamadaki sorunlar, hastane enfeksiyonlarının kontrolünde yaşanan güçlükler ve kaynak yetersizliği, sorunları daha zor çözülür hale getirmekte ve enfeksiyonların yönetimini zorlaştırmaktadır. Platform boyunca tüm gelişmeleri bilimsel veriler ışığında gözden geçirerek, süreçlerin yönetimi ve sorunların nasıl çözülmesi gerektiğini hep birlikte tartışarak çözüm üretmeye gayret edeceğiz.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında ülkemiz ve tüm dünyada üretilmiş bilgilerin, gelişmelerin değerlendirileceği bir toplantı olmasını hedeflemekteyiz.

7. Türkiye EKMUD Bilimsel Platformu, Akademik Teşvik Yönetmeliği gereği "Uluslararası" olma koşullarını sağlamaktadır.

Alanında deneyimli ve uzman meslektaşlarımızın görev alacağı, akademik ve pratik uygulamaların yapılacağı Bilimsel Platformumuza tüm meslektaşlarımızı bekliyor ve verimli bir toplantı olmasını diliyoruz.

Platformda görüşmek dileği ile...

Prof. Dr. Canan Ağalar
Platform Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.