7. Uluslararası Sağlıkta Yaşam Kalitesi Kongresi-SAYKAD 2022

KONGRE TARİHİ
08 Aralık - 10 Aralık 2022

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.saykad2022.com
DAVET
Değerli arkadaşlarımız ve meslektaşlarımız,

SAYKAD 2022 7. Uluslararası Kongremizin düzenlenmesinin kıvancı içindeyiz. Hem Covid pandemisinin öngörülemez seyri hem de hibrit kongrenin yüksek maliyeti nedeniyle, SAYKAD yönetim kurulu olarak yapacağımız kongreyi sadece online olarak düzenleme kararı alınmıştır. Etkili ve yararlı bir sağlık hizmet sunumu ölçüt ve göstergelerin izlenmesi ile sağlanabilir. Pandemi ile yaşamımızda e-sağlık hizmetleri daha fazla yer almaya başlamıştır. Bu hizmetlerin önemli çıktısı bireylerin öz bildirimine dayalı sağlık sonuçlarıdır. Özellikle sağlık ile ilgili yaşam kalitesinin ölçümlerinin de elektronik araçlar üzerinden daha fazla kullanılır olduğu görülmektedir. Bizler de kongremizin bu yılki ana konusunu “e-Sağlık ve Yaşam Kalitesi” olarak belirledik. Özellikle araştırmadan klinik uygulamaya hasta sonlanım verilerinin kullanımı üzerine odaklandık. Bununla birlikte tartışma konuları, klinik uygulamalar başta olmak üzere, Yaşam Kalitesinin her alanını kapsayacaktır.

Buna göre kongremizin önceki altı kongredeki biçiminden bir değişiklik olmayacaktır. Yine sabah oturumlarında bilgi aktarımı ağırlıklı konferans ve paneller, öğleden sonra ise araştırma sonucu ve deneyim aktarımı ile karakterize paralel dal oturumları yer alacaktır. Yine alışık olunduğu biçimde tüm bildiriler sözel olarak sunulacaktır ve elektronik kongre kitabında sözel sunum yazıları tam metin olarak basılacaktır. Kongrenin online yapılmasının avantajıyla daha fazla yurtdışından konuşmacı dinleme olanağına sahip olacağız. Paralel dal oturumlarının alışık olduğumuz tartışma ortamına zemin oluşturması için elimizden geleni yapacağız.

Yaşam kalitesi alanındaki tüm bu zenginliğin geliştirilmesi sizlerin kongreye olan ilgi ve bildirili katılımlarınızla gerçekleşecektir.

Sizleri üç yıl aradan sonra tekrar aramızda görmeyi diliyoruz.

Saygılarımla sağlıklı günler diliyoruz.

Kongre Başkanları
Prof. Dr. Ömer Aydemir
Doç. Dr. Dilek Ergin

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.