8. Onkolojide Arayışlar Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
13 Aralık - 15 Aralık 2019

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Wyndham Grand Özdilek

KONGRE WEB SİTESİ
www.onkolojidearayislar2019.com
DAVET
Sayın Meslektaşım,

Dokuz Eylül Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü, 03 Temmuz 1992’de kurulmuş olup, kurulduğu tarihten beri hem preklinik hem de klinik alanda multidisipliner çalışma anlayışına uygun şekilde çalışmalarına devam etmiş, aynı zamanda kanser alanındaki hızlı gelişmelere katkı sağlamanın gayreti içinde olmuştur. Son yıllarda kanserin erken tanısından tedavisine kadar pek çok alanda baş döndürücü bir hızla gelişmeler kaydedilmektedir. Bu anlamda kanserin oluşumunda ve çoğalmasında rol alan spesifik moleküler anormalliklerin saptanması ve bu yolaklara yönelik spesifik hedef ilaçların kullanılması ve yine yakın zamanda kanser ve immun sistem ilişkisinin daha iyi anlaşılması ve bu mekanizmalara yönelik imunoterapilerin kullanılması onkoloji alanında çığır açan yaklaşımlar olmuştur.

Enstitümüz ilk olarak kuruluşunun 10. yılı olan 2002 yılında “I. Dokuz Eylül Onkoloji Günleri Sempozyumu” nu düzenlemiştir. O günden itibaren gelenekselleşen bu toplantılara yenilerini ekleyerek devam etmeye çalıştık. Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz bu sempozyumumuzda ana temamızı kanserin moleküller temelleri ve bunlara yönelik tedavi yaklaşımları üzerinde yoğunlaştırdık. Bilindiği üzere moleküler temelli tedavilerin planlanmasında ve tedavi başarısında moleküler testler büyük önem taşımaktadır. Enstitümüzde aynı zamanda temel onkoloji ve translasyonel onkoloji alanlarında yüksek lisans ve doktora programlarının varlığı konuya eğitim ve akademik anlamda da ayrı bir boyut katmaktadır. Bu doğrultuda “Temelden Kliniğe Onkoloji” anlayışı ile hazırladığımız bu programda bir yandan kanserin moleküler temelleri tartışılacak, diğer yandan da bunlara yönelik tedavi seçenekleri ve gelecekten beklentiler ele alınacaktır. Ayrıca her oturumda hem preklinik hem de klinik alandan konuşmacıların biraraya gelmesi sayesinde geleceğe yönelik ortak potansiyel araştırma alanlarının gözden geçirilmesi hedeflenmektedir.

Bu yola gönül vermiş tüm meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, saygılarımızı sunarız.

Saygılarımızla

Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Nur OLGUN
Sempozyum Eş Başkanı

Prof. Dr. İlhan ÖZTOP
Sempozyum Eş Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.