8. Uluslararası İletişim Günleri-Dijital Çağda Kriz İletişimi Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
26 Mayıs - 28 Mayıs 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
ifig.uskudar.edu.tr
DAVET
Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından her yıl farklı bir temayla düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri'nin sekizincisinin ana başlığı Dijital Çağda Kriz İletişimi olarak belirlendi. Alanda ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış davetli (keynote) konuşmacıların da yer alacağı sempozyum 26-27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde zoom/webinar üzerinden gerçekleştirilecektir. Sempozyumda davetli konuşmalar için Türkçe-İngilizce simultane çeviri olanağından da yararlanılacaktır.

Dünyamız son bir yıldır benzeri görülmemiş bir küresel salgınla mücadele etmektedir. Salgının tüm dünyada hızla yayılması bir anda bütün insanlığı yaşamın her boyutunda ciddi bir kriz durumuyla karşı karşıya bıraktı. Yaşamı neredeyse durma noktasına getiren söz konusu krizin yönetiminde bir yandan iletişimin önemi kendisini derinden hissettirirken, diğer yandan da dijital iletişim teknolojilerinin sürece nasıl etkin biçimde dahil edildiğine tanıklık etmekteyiz. Toplumsal yaşam alanlarının kısıtlandığı, insanların evlerine kapandığı, kendi özel yaşam alanlarına sığındığı bir dönemde toplumsal ilişkilerin, iş yaşamının, eğitimin, kültürel ve sanatsal etkinlik alanlarının dijital teknolojiler aracılığıyla önemli oranda çevrimiçi ortamlara taşınması bir yandan da dünyanın dijital bir devrimin eşiğinde olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla da yaşanmakta olan bu kriz, dijitalleşme ekseninde iletişimin gücü üzerinde yeniden farklı boyutlarıyla düşünmeyi gerektirmektedir.

8. Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda Kriz İletişimi Sempozyumu’nda dijital iletişim teknolojileri ekseninde kriz iletişiminin, Covid-19 salgını odaklı olmak üzere çeşitli yönleriyle tartışılması amaçlanmaktadır. Sempozyumda paylaşılacak araştırmalar ile ortaya konulacak görüşler ilgili çevrelerle paylaşılacak, söz konusu katkıların uygulamaya dönüştürülmesi için çaba gösterilecektir.

Üç gün sürecek olan 8. Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda Kriz İletişimi Sempozyumu’nun davetli konuşmacıları arasında kriz iletişimi ve yönetimi konusundaki çalışmalarıyla ünlü Prof. Dr. Paul Argenti ile kriz iletişimini duygu boyutuyla ele alan araştırmalarıyla tanınan Dr. Liz Yeomans yer alacaktır. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sempozyum kapsamında düzenlenecek oturumlara alanda tanınmış akademisyenlerin moderatörlük yapması planlanmaktadır.

8. Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda Kriz İletişimi Sempozyumu, davetli konuşmacıların yanı sıra bildiri ve poster başvurularına da açık olan, uluslararasılık kriterlerine uygun, çift kör hakemli değerlendirme sürecini benimseyen, bilimsel bir etkinliktir. Etkinliğin bilim kurulunda yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli üniversitelerden saygın bilim insanları yer almaktadır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin