8. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi-KAHEKON

KONGRE TARİHİ
10 Ekim - 13 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
Trabzon, Türkiye
KONGRE YERİ
Zorlu Grand Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.2019kahekon.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Geleneksel Karadeniz Buluşmasıyla tekrar karşınızdayız. Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi düzenlenmeye başlandığı 2009 yılından bu yana sizlerin ilgisi ile her geçen gün büyümektedir. 2009 ve 2010 yıllarında düzenlenmiş olan Karadeniz Aile Hekimliği Günleriyle başlayan buluşmamız, 2011 ve 2012 yıllarında Uluslararası Katılımlı Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi olma özelliğini kazanmıştır. Şimdiye kadar yapılan KAHEKON kongrelerine, Avrupa’nın ve Kafkasyanın dört bir yanından (İngiltere, Hollanda, Belçika, Almanya, İspanya, Yunanistan, Gürcistan, Azerbaycan, Ukrayna v.b) aile hekimliği yapan yabancı ve Türk aile hekimleri katılarak, kendi ülkelerinde ki aile hekimliği deneyimlerini bizlere aktarmışlardır. Kongremiz 22-25 Eylül 2016 yılında Gürcistan'ın Batum kentinde "5. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi" nin düzenlenmesiyle, uluslararası kongre olma özelliği kazanmıştır. 6.Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongremizi de 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Azerbaycan’ ın Bakü kentinde düzenleyerek Azerbaycan’ ın aile hekimliğine geçiş sürecine uluslararası düzeyde katkı sağlamış olduk. 7.Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi' ni de Trabzon' da düzenleyerek, tüm paydaş ülke temsilcisi aile hekimlerini Trabzon' da ağırladık.

Kongremizi bu sene 10-13 Ekim 2019 tarihleri arasında Türkiye’ de ve Karadeniz’in en güzel şehri olan Trabzon’ da düzenleyeceğiz. Bu sene düzenleyeceğimiz 8. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi KAHEKON-2019 ile aile hekimliği tecrübelerimizi Trabzon’ a davet edeceğimiz Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Macaristan, İspanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin’ den gelecek olan hekim arkadaşlarımızla paylaşacağız. Kongremizde, aile hekimliğinin temeli olan, koruyucu sağlık hizmetlerini (aşılar, periyodik sağlık muayenesi, akılcı ilaç kullanımı v.b) sık görülen hastalıkları ve Kronik Hastalıklardaki son gelişmeleri (Hipertansiyon, Diyabet, Enfeksiyon Hastalıkları, Ağrı, v.b), acil müdahale durumlarında yapılması gerekenleri, süt çocuğunda tamamlayıcı beslenme, Aile Hekimliğinde hukuksal sorunları, Dünya’da uygulanan aile hekimliği uygulamasının son durumunu, ortaya çıkan sorunları ve çözüm önerilerini, tartışacağız. Ayrıca Azerbaycan, Gürcistan, Macaristan, İspanya,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Ukrayna’ dan gelecek hekimlerle bir araya gelerek Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Çalıştayını yapacağız.

Hepinizi, aile hekimlerinin “Geleneksel Karadeniz Buluşması” olan, 10-13 Ekim 2019 tarihleri arasında Karadeniz'in en güzel kenti olan Trabzon’ da düzenlenecek olan, KAHEKON-2019 kongremize davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Kongre Başkanları

Dr. Ketevan JUGHELİ
Kongre Başkanı

Dr. Hakan UZUN
Kongre Başkanı

Dr. Turan SET
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.