9. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresi

KONGRE TARİHİ
24 Nisan - 26 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Hatay, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
ozek2019.mku.edu.tr
DAVET
Değerli Özel Eğitim Bölümü Öğrencileri,
Akademisyenler ve Özel Eğitime Gönül Verenler;

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü ve Özel Eğitim Topluluğu (ÖZET) işbirliğiyle düzenlenecek olan 9. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresi 24-25-26 Nisan 2019 tarihlerinde, Türkiye’nin medeniyetler ve hoşgörü şehri olan Hatay’da düzenlenecektir. Kongre düzenleme kurulu olarak sloganını “Farlılıklardan s’ÖZET!” olarak belirlediğimiz bu kongrenin ev sahipliğini yapmaktan gurur ve heyecan duymaktayız. Kongremizin bilimsel programı, HMKÜ Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Hatay, asırlardır pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış, zengin kültürel çeşitliliği ile farklılıkları benimsemiş ve barış içinde bütünleştirmiştir. Özel eğitim alanında sıkça kullandığımız “farklılık, farkındalık ve kendine özgülük” terimleri bu şehrin doğasında ve insan ilişkilerinde ete kemiğe bürünmüş vaziyette karşımıza çıkmaktadır. Diğer bir deyişle Hatay, özel eğitimin temel felsefesinin şehre bürünmüş halidir. Bilimsel çalışmalarımızdan elde ettiğimiz bilgileri paylaşmak, alanımıza ilişkin güncel bakış açılarını tartışmak ve bağlarımızı güçlendirmek için sizleri Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne davet etmek istiyoruz.

Kaldırılan her taşının altından bir devir çıkan bu şehir, kültürel mirasıyla ve tarihi geçmişiyle birçok ilke öncülük etmiş, varlıklarına sahip çıkmış ve geliştirmiştir. Asırlar öncesinden günümüze yolculuk yapmamızı sağlayan Hatay Arkeoloji Müzesi zengin mozaik eser koleksiyonlarıyla dünyanın sayılı müzelerindendir. Her taşında ayrı bir renk, özellik ve anlam yüklü olan, birbirinden bağımsız ve farklı özellikler taşıyan küçük küçük parçaların bir araya getirilerek anlamlı bir bütün oluşturduğu mozaik sanatı gibi özel eğitim mozaiğini de bu şehirde oluşturmak için “Mozaiğin bir parçası da sen ol!” diyerek ÖZEK-2019’da sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

ÖZEK 2019 Düzenleme Kurulu

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin