Çocuklarda Özofagus Motilite Bozuklukları Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
25 Mayıs - 27 Mayıs 2018

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Wyndham Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.motiliteyutma2018.org/motilite
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Çocuklarda özofagus motilite bozuklukları büyüme ve gelişmeyi olumsuz etkileyen önemli bir sağlık sorunudur. Özofagusun primer motor bozuklukları yanı sıra sistemik hastalıkların özofagus tutulumları da motilite sorunlarına neden olmaktadır. Tanı ve tedavide yaşanan güçlükler yüksek çözünürlüklü özofagus manometrisinin kullanılmasıyla önemli oranda azalmış, motilite bozuklarının sınıflamasında manometri verileri kriter olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Özofagus motlite bozuklukları başta çocuk gastroenterologları ve çocuk cerrahları olmak üzere birçok branşın ortak yaklaşımı ile takip edilmektedir.

Çocuklarda görülen özofagus motilite bozukluklarının tanı ve tedavisinde ortak dili oluşturmak, yüksek çözünürlüklü özofagus manometrisinin tanıdaki yerini tartışmak ve klinik izlemimize kazandırmak amacıyla Türk Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Derneği ve Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği tarafından ‘Çocuklarda Özofagus Motilite Bozuklukları’ Sempozyumu düzenlenmektedir. Sempozyum 25-27 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da ülkemizde konuyla ilişkili değerli bilim insanları ve yüksek çözünürlüklü özofagus manometrisi konusunda öncü yabancı konukların katılımı ile gerçekleştirilecektir. Ayrıca sempozyum sonrası belli sayıda katılımcı ile yabancı konukların katkıları ile olgular üzerinden yüksek çözünürlüklü manometri kursu düzenlenecektir. Sempozyum sonrası başlayacak olan VI. Yutma Bozuklukları Kongresi ile ortak oturumlar yanı sıra isteyen meslektaşlarımız bu kongreyi de takip etme olanağı bulabilecektir. Önemli iki camianın bir araya geldiği, değerli konuşmacılar ve üst düzey bilimsel tartışmaları ve sosyal programı ile unutulmaz bir sempozyum olacağını ümit ettiğimiz toplantıya değerli katılımlarınızı bekleriz.

Saygılarımızla.

Prof. Dr. Aydan Kansu
Sempozyum Başkanı

Doç.Dr. Tutku Soyer
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin