Çukurova Üniversitesi 22. Ulusal Mekanik Kongresi

KONGRE TARİHİ
06 Eylül - 10 Eylül 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
umk2021.cu.edu.tr
DAVET
Değerli Öğretim Üyeleri ve Öğretim Elemanları

Teorik ve Uygulamalı Mekanik Türk Milli Komitesi (TUMTMK) nin her iki yılda bir gerçekleştirdiği ULUSAL MEKANİK KONGRESİ etkinliği şu an itibariyle 44 yaşında. Son üç kongrede de üç yüzden fazla akademisyenin yüzden fazla bildiri ile katıldığı ulusal anlamda en uzun soluklu ve en büyük katılımlı bu bilimsel etkinlik, her seferinde Türkiye’nin farklı bir üniversitesinde beş gün süre ile coşku içinde gerçekleştirilmektedir. Son 7 kongre ONLINE olarak İTÜ kütüphanesi bünyesinde akademisyenlerin hizmetinde olup, tüm bildiri kitaplarına İTÜ kütüphanesi üstünden ulaşılabilmektedir.

TUMTMK Yönetim Kurulu’nun 30 Eylül 2020 tarih ve 39 sayılı toplantısında, 2021 de düzenlenecek 22. Ulusal Mekanik Kongresi için mevcut pandemi süreci ve bunun kongreye muhtemel yansımaları kapsamlı bir biçimde ele alınmıştır. Kongrenin devamlılığı bağlamında, 22. ULUSAL MEKANİK KONGRESİ’nin daha önceden belirlendiği gibi Çukurova Üniversitesi’nde 06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında ama bu defa çevrimiçi (online) olarak yapılmasına karar verilmiştir. Yüz yüze bilimsel etkinliğin gücü tabii ki yadsınamaz, ama bu defa önceliğimiz toplumsal sağlığımız oldu.

Ulusal Mekanik Kongresi’nin bilimsel kapsamı, mühendislik uygulamalarına dönük matematiği kapsayan teorik mekanik, sayısal mekanik, deneysel mekanik, yapı ve malzeme mekaniği, akışkanlar mekaniği, termodinamik, ısı transferi, kontrol teorisi, sürekli ortamlar mekaniğinin her alanıdır. Kongrenin sabah oturumları, alanında üst düzey, ürettikleri ile saygınlık kazanmış bir çağrılı konuşmacının sunumu ile başlar ve daha sonra gün içinde paralel oturumlar biçiminde devam eder...

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin