Her Yönüyle Psoriatik Hastalıklar Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
30 Eylül - 02 Ekim 2022

KONGRE ŞEHRİ
Kapadokya, Nevşehir, Türkiye
KONGRE YERİ
Crowne Plaza Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.psoriatikhastaliklar.org
DAVET
Sevgili Meslektaşlarımız,

Psöriasis ve Psöriatik Artrit birbirleriyle örtüşen hastalık süreçleri ile hem dermatoloji hem de romatoloji kliniklerinin en çok ön plana çıkan iki önemli başlığı olarak görülmektedir. Bu durumun en önemli nedeni keşfedilen immünpatogenez yolakları ve bu patogenetik yolaklara karşı geliştirilen ve başarı ile uygulanan tedavi seçeneklerindeki çeşitliliktir.

Öte yandan bir hastalığı başarıyla tedavi edebilmenin ancak o hastalığı baştan sonra kavramakla mümkün olabileceğini biliyoruz. Başka bir deyişle deriden ekleme psoriatik sürecin baştan sona anlaşılması için etyopatogenezden klinik çeşitliliğe, tanıdan tedaviye tek tek her başlıkta titizlikle gözden geçirilmesinin kritik öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Bu yolculuğu anlayabilmek için hem Dermatoloji hem de Romatoloji bölümünün arasındaki işbirliğini çok değerli buluyoruz.

Multidisipliner olarak değerlendirilmesi gereken psoriazis başlığında Dermatoloji-Romatoloji işbirliğine yönelik toplantılar son yıllarda giderek artmış ve popüler hale gelmiş durumda… Yine de bir konuyu derinlemesine incelemek noktasında hala yapılması gereken işler olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle hep birlikte ve her yönüyle psoriazisi ele alacağımız bu özel toplantımız için sizleri 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Kapadokya’ya “Her Yönüyle Psöriatik Hastalıklar” sempozyumuna davet ediyoruz.

Toplantımızda “romatologlar için dermatoloji” ve “dermatologlar için romatoloji” oturumlarında multidisipliner etkileşimimizi arttırarak, düzenlenecek kurslarımız ile deneyimlerimizi paylaşacağız. Psöriasis ve Psöriatik Artrit’in epidemiyolojisi, patolojisi, patogenezi, klinik bulguları, hastalık şiddeti ve değerlendirme ölçütlerini, görüntüleme yöntemlerini ve tedavi seçeneklerini önde gelen ulusal ve uluslararası konuşmacılar ile en güncel haliyle tartışıyor olacağız. Hacettepe Romatoloji Derneği tarafından desteklenen sempozyumumuza tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.

Güzel atlar ülkesinde görüşmek üzere...

Prof. Dr. Umut KALYONCU
Sempozyum Eşbaşkanı

Doç. Dr. Sibel DOĞAN
Sempozyum Eşbaşkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.