İzmir Demokrasi Üniversitesi 2. Uluslararası Beşeri Bilimler Kongresi-İDÜ-UBBK 2021

KONGRE TARİHİ
19 Kasım - 21 Kasım 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
ihc.idu.edu.tr
DAVET
Değerli Katılımcılar,

İzmir Demokrasi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenecek olan II. Uluslararası Beşerî Bilimler Kongresi (2nd International Humanities Congress) 19-21 Kasım 2021 tarihleri arasında yurt dışından katılacak davetli konuşmacılar için çevrim içi (online); yurt içinden katılacak bilim insanları için (pandemi koşullarının seyrine göre değişebilir.) yüz yüze olacak biçimde gerçekleştirilecektir. Kongrenin teması “ Sosyal Bilimler Perspektifinde Salgın Hastalıklar ve Toplumsal Dönüşüm ” olacaktır. Kongre süresince, ulusal ve uluslararası davetli konuşmacılar, belirlenen tema çerçevesinde alanlarındaki güncel bilgileri ve öne çıkan yenilikleri İzmir Demokrasi Üniversitesi ev sahipliğinde düzenleyeceğimiz kongrede aktaracaklardır.

Beşerî bilimler alanlarının antropoloji, arkeoloji, çeviribilim, coğrafya, dilbilim, edebiyat, felsefe, güzel sanatlar, halk bilimi, psikoloji, sanat tarihi, sosyoloji ve tarih disiplinlerini bir araya getiren içeriğiyle kongre, farklı uzmanlık alanlarında çalışan akademisyenlerin hem konuyla ilgili bilgi, görüş ve tespitlerini paylaşmalarına olanak sağlamayı hem de konuyu disiplinler arası bir bakış açısıyla değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda; siz değerli bilim insanlarını kongremizde görmekten memnuniyet duyarız. Kongremizde sunulacak olan sözlü bildiriler, 2021 yılı içerisinde katılımcıların isteğine bağlı olarak bildiri kitabında tam metin (özet kitabı olmayacak) veya uluslararası kitap bölümü olarak yayımlanacaktır.

2021 yılı Kasım ayında II. Uluslararası Beşerî Bilimler Kongresi’nde buluşmak dileğiyle.

Saygılarımızla,

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER
ve
Kongre Düzenleme Kurulu

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin