Kuzey Güney Marmara Romatoloji Buluşmaları 2021

KONGRE TARİHİ
01 Ekim - 03 Ekim 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.kgmromatoloji.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım;

Türkiye Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği (TRASD), İstanbul-Trakya ve Bursa Şubeleri olarak sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Bu sene ilk kez, her alanda büyük potansiyele sahip Marmara Bölgesinin kuzey ve güneyinde yer alan şubelerimizin güçlerini birleştirerek, romatoloji alanında iş ve el birliğiyle çok güzel ve faydalı buluşmalar gerçekleştirmek amacıyla yola çıkıyoruz. TRASD şemsiyesi altında ilk toplantımızı 1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bilimsel şölene siz kıymetli meslektaşlarımızı davet ediyoruz.

“Kuzey-Güney Marmara Romatoloji Buluşmaları” adını verdiğimiz, gelecekte geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz iş birliğimizin ilk toplantısında “Romatolojide İpuçları”nı arayacağız, tartışacağız. Romatolojide püf noktalarının kısa ve etkin bir şekilde değerlendirilip tartışılacağı ve onlarca ilginç ya da tartışmalı vakanın farklı branş hekimlerinin de katılımı ile masaya yatırılacağı multidisipliner vaka konseyini de içeren sempozyumumuzda temel hedefimiz günlük pratikte karşılaştığımız, arada kaldığımız sorunlara birlikte çözüm getirmek, ortak üslup geliştirmektir. Temel çalışma alanı kas iskelet sistemi olan hekimler olarak sempozyumumuzda romatolojik vakaların yanı sıra, bölgesel ağrılar, nöropatik ağrılar, osteoporoz gibi kemik metabolizma hastalıklarına da yer vereceğiz. Olabildiğince interaktif olmasını istediğimiz buluşmamızda sizlerin de desteği ve katılımı ile tartışmaların bilimsel değerinin daha da artacağına inanıyoruz.

Bu sempozyuma meslektaşlarımız romatoloji ve kas iskelet sistemi ağrıları ile ilgili sözlü ve poster bildiri sunumu ile katılım sağlayabileceklerdir. Paneller ve meslektaşlarımızın öz tecrübelerini yansıtacağı bildiriler senkron ve çevrim içi olarak yapılacaktır.

Çok zor günlerden geçtiğimiz bu günlerden sonra güneşli güzel günlerin geleceğine inanıyor, ayrı bir tadı olsa da artık çevrim içi olmayan, kucaklaşabileceğimiz, yüz yüze görüşebileceğimiz toplantılar düzenleyebileceğimiz günlerin özlemini de gönlümüzden hissediyoruz.

Bu düşünceler ile büyük bir özenle hazırlanan bilimsel programımızla keyifle vakit geçireceğinize inandığımız bu ilk buluşmamızda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Prof. Dr. Murat Birtane
Sempozyum Eş Başkanı

Prof. Dr. Lale Altan
Sempozyum Eş Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.