Muğla İç Hastalıkları Günleri 2022

KONGRE TARİHİ
09 Haziran - 12 Haziran 2022

KONGRE ŞEHRİ
Muğla, Türkiye
KONGRE YERİ
Hilton Dalaman Sarıgerme

KONGRE WEB SİTESİ
www.ichastaliklari2022.org
DAVET
Değerli Bilim İnsanları,

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından, Muğla İç Hastalıkları Günleri’nin ilki Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü desteği ile Muğla’nın eşsiz güzellikteki doğası ile bilimsel bir şöleni birleştirerek 9-12 Haziran 2022’de gerçekleşecektir.

Kronik sistemik hastalıkların önemli bir toplum sağlığı olduğu gerçeği ile bu hastalıkların önlenmesi ve tedavisi için güncel bilgilerin paylaşılması oldukça önemlidir. Yaşlanan bir Dünya nüfusu ve ükemizde de yaşlı nüfusun giderek artıyor oluşu özellikle ileri yaşlarda daha çok tıbbi, sosyal, psikolojik ve toplumsal sorunlara neden olan bu kronik sistemik hastalıkların önemini daha çok ortaya koymaktadır. Tıp alanındaki tüm branşların kronik sistemik hastalıklar ile ilgili genel tababet kuralları dahilinde bilgilerinin güncel kalması bu nedenle oldukça önemlidir.

İç Hastalıkları uzmanları, Aile Hekimi uzmanları, bu branşların araştırma görevlileri için klinik pratikte bu önemli özellikleri taşıyan ve toplumumuzda sık görülen hastalıklar veya bunların tedavi ya da semptom yönetimlerini konu alan bilimsel bir şölen hazırladık. Amacımız Muğla’nın eşsiz doğası eşliğinde bilimsel kazanımlarımızı farklı disiplinlerin aynı prensiplerle hastalarına olan değerli yaklaşımları birlikte irdelemek, paylaşmak ve deneyimlemektir.

Sizleri, Muğla’nın güzel doğasında bilgilerimizi tazelemek ve hastalarımıza klinik pratik yaklaşımlarımızı tartışmak amacıyla ; Dahili Yoğun Bakım, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji ve Hepatoloji, Genel Dahiliye, Geriatri, Hematoloji, Nefroloji, Romatoloji ve Tıbbi Onkoloji alanlarındaki konularla harmanladığımız bu ilk kongremize davet etmek istiyoruz.

Birlikte bilim için sohbete şimdiden hoşgeldiniz.

Prof. Dr. Emine Figen TARHAN

Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.