Savunma Sanayi Sempozyumu ve Sergisi 2022

KONGRE TARİHİ
13 Ekim - 15 Ekim 2022

KONGRE ŞEHRİ
Kayseri, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
savunmasanayisempozyumu2022.org
DAVET
Tarih boyunca ticaret ve sanayi bölgesi olan Kayseri ilimiz, havacılık sektöründe de köklü bir tecrübeye sahiptir. 1926 yılında kurulan Kayseri Tayyare Fabrikasında 2. Dünya Savaşı sonuna kadar çeşitli tip ve markalarda 100 den fazla uçak üretilmiştir. Günümüzde 3 organize sanayi bölgesi ile 1621 adet ( OSB 1209, Mimarsinan Organize 365, İncesu Organize 47) fabrika bulunmaktadır. İlimizde Hava Kuvvetleri envanterindeki uçak ve hava araçlarının bakım ve idamesini sağlayan 2. Hava Bakım Merkezi, Kara kuvvetleri envanterindeki araçlar bakım ve idamesini sağlayan 2. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü (Anatamir Tank Fabrikası) ile 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı ( Erkilet ) bulunmaktadır. Aspilsan Enerji San. Tic. A.Ş. Lityum İyon Pil tesisi yapımı ile üretim kabiliyetini artırmaktadır. Ayrıca ilimizde takım tezgâhları imalatı, talaşlı imalat, lazer kesim, döküm kaplama, boya vs tesisleri olan fabrikalar yer almaktadır.

Ülkemiz bulunduğu stratejik konum nedeniyle güçlü bir savunmaya sahip olmalıdır. Bu nedenle yıllardır Türk Savunma Sanayi sektörü sürekli bir gelişme içindedir. Özellikle son yıllarda ülkemizde savunma sanayi sadece üretime dayalı sanayi olmakla kalmayıp, yapılan arge çalışmaları ile birlikte üretilen ürünleri birçok Ülkeye ihraç eder konuma gelmiş bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte Ülke olarak yüksek teknolojiye sahip savunma sistemlerini millileştirerek yurt içinde tasarlanması, geliştirilmesi ve üretilmesi çok önemlidir. Bu şekilde ekonomiye artı değer kazandırmak ve savunma sanayide güçlü bir ülke olarak dış siyasette daha etkin bir rol almayı düzenleyeceğimiz Savunma Sanayi Sempozyumu ile hedeflemekteyiz.

Sempozyuma katılımınız, sempozyumun verimliliğini artırmaya yönelik görüşlerinizi paylaşmanız ve sempozyuma destek vermeniz bizleri son derece mutlu edecek ve onurlandıracaktır.

Değerli katılımınız ve katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkürlerimizi sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Süleyman VAROL
MMO Kayseri Şube Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.